•                  
پنج شنبه , ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, می 19

محکومیت میلاد گودرزی، فعال رسانه ای به تحمل حبس تعزیری

0
616

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران، با صدور دادنامه ای، میلاد گودرزی فعال رسانه ای را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از آوانت تی وی، امروز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، میلاد گودرزی، فعال رسانه ای و سردبیر برنامه شهرداد به اتهام فیلمبرداری از منزل مسکونی جنب کاخ سعدآباد که ارگانهای حکومتی سعی در تملک آن را داشتند با شکایت نهاد ریاست جمهوری در شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. 

در این گزارش آمده است: “با رأی شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری۲ تهران، سردبیر شهرداد بخاطر گزارش «سعدآباد» به تحمل ۶ماه حبس تعزیری محکوم شد. برنامه شهرداد در سال۱۳۹۷ به ماجرای یک منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد پرداخته بود که نهاد ریاست‌جمهوری و حسین فریدون اصرار به تملک آن داشتند.”

سرکوب فعالان فضای مجازی ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: