•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

بازداشت چند تَن از دگراندیشان مذهبی در ایلام توسط سازمان اطلاعات سپاه

0
469

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, تنی چند از دگراندیشان مذهبی ساکن استان ایلام توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در این استان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مهر, امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹, روابط عمومی سپاه پاسداران در ایلام با صدور اطلاعیه ای بازداشت چند تن از دگراندیشان مذهبی و از پیروان موسوم به ظهور منجی را تائید کرد. 

به نقل از روابط عمومی سپاه امیرالمومنین ایلام: “اعضای تشکیلاتی یک فرقه ضاله که مبادرت به تبلیغات گسترده در فضای حقیقی و مجازی و برپایی تجمعات غیر قانونی در یکی از شهرستان های استان می کردند، با حکم قضایی توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شدند”.

سپاه پاسداران در ادامه این بیانیه ادعا کرد : “با هماهنگی هسته های اصلی فرقه و ارتباط گیری گسترده با اقداماتی همچون شعارنویسی، پخش تراکت و توهین به مقدسات در پی ضربه زدن به اصول مذهب شیعه، مکتب مهدویت و اعتقاد به ظهور منجی در بین مردم بودند”.

لازم به ذکر است سپاه پاسداران از جمله ارگانهای امنیتی موازی در ایران است که در سیستم سرکوب دگراندیشان مذهبی سهم به سزایی دارد. 

سرکوب و رفتارهای قهرآمیز با دگراندیشان مذهبی ناقض ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که حق دگراندیشی و انجام و انتشار عقاید و مناسک مذهبی برا بعنوان حق برای هر فرد محفوظ نگه داشته است. 

در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت بر حق افراد بر انتشار افکار,عقاید و نظریات بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هامحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبینقض حقوق پیروان سایر ادیان در ایراننقض حقوق اقلیتهای مذهبی در ایراننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق دگراندیشان مذهبینقض حقوق شهروندیپیروان محمد حسین پورپیروان ادیان در ایرانپیروان سایر ادیانپیروان سایر ادیان ایر انپیروان سایر ادیان در ایرانپیروان سایر ادیان در جمهوری اسلامیپیروان سایر در ایراناقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناطلاعات سپاه پاسدارانبازداشت پیروان منجیبازداشت دگراندیشان مذهبیبازداشت شهروندان در ایرانبررسی دموکراسی در مورد دگراندیشان مذهبی در ایرانحق دگراندیشیحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق شهروندی دگراندیشان مذهبی در ایرانحقوق شهروندی در ایراندگراندیشدگراندیشیدگراندیشان مدهبیدگراندیشان مذهبیدگراندیشان مذهبی در ایرانسپاه پاسدارانسازمان اطلاعات سپاهسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب گسترده دگراندیشان مذهبیسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب دگراندیشان مذهبیسرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: