•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

انتقال سه عضو یک خانواده به زندان مرکزی ارومیه

0
524

روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, سه عضو یک خانواده اهل ارومیه که در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ توسط  نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند با توجه به اتمام دوران بازجوئی و تکمیل پرونده به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, ابراهیم صدیق همدانی شهروند اهل ارومیه به همراه دو فرزند خود که در تاریخ ۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ با اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام,  توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از آن زمان تحت بازجوئی بودند روز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ با توجه به اتمام مراحل بازجوئی هر سه نفر این افراد به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند. 

ابراهیم صدیق همدانی، پسرش سالار صدیق همدانی و دختر ابراهیم صدیق همدانی که نامش تاکنون احراز نشده است در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ و در ارتباط با همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام بازداشت شدند.
همچنین ابراهیم و سالار صدیق همدانی پدر و فرزند, ابتدا به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه و پس از اعتراض به این موضوع به بند سیاسی این زندان منتقل شدند.

همچنین دختر ابراهیم صدیق همدانی نیز به بند زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

لازم به ذکر است که, ابراهیم صدیق همدانی پیش از این در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شد. وی پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.