•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

انتقال اسماعیل بخشی, فعال کارگری از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان شیبان اهواز

0
661

اسماعیل بخشی, فعال کارگری که در تاریخ ۳۰ دی ماه سالجاری برای دومین بار در طی یک سال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان اهواز منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, اسماعیل بخشی فعال کارگری و شاغل در مجتمع نیشکر هفت تپه که در تاریخ ۳۰ دی ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بود , روز دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ به زندان شیبان اهواز منتقل شده است.  یک منبع نزدیک به اسماعیل بخشی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت؛ اسماعیل بخشی روز دوشنبه و پس از انتقال به زندان شیبان در اهواز طی یک تماس تلفنی با خانواده خود این خبر را داده است. انقال اسماعیل بخشی به زندان شیبان اهواز در حالی صورت گرفت که سپیده قلیان فعال مدنی نیز روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان سپیدار در اهواز منتقل شده است.  لازم به ذکر است که طی روزهای گذشته جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی و سپیده قلیان به همراه تعدادی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای روزهای متوالی در مقابل ساختمان دادگستری شوش تجمع می‌کنند و با در دست گرفتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی، خواستار آزادی اسماعیل بخشی و سپیده قلیان می‌شوند. سپیده قلیان و اسماعیل بخشی برای  اولین بار در تاریخ ۲۷ آبان ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بودند و  سپیده قلیان پس از اتمام دوران بازجوئی در تاریخ ۲۷ آذرماه ۹۷، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده‌بود.همچنین اسماعیل بخشی نیز در تاریخ ۲۱ آذر ماه سالجاری با تودیع وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. 

سپیده قلیان, فعال مدنی و اسماعیل بخشی, فعال کارگری در تاریخ ۳۰ دی ماه سالجاری و بطور همزمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات در اهواز منتقل شده بودند و تا روز دوشنبه ۱۳ اسفند ماه در آنجا نگهداری می شدند. بازداشت این دو فعال مدنی در حالی صورت گرفته بود که تلویزیون ایران شب ۲۹ دی ماه در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه که در جریان بازداشت و بازجویی پیشین آنها ضبط شده بود را نمایش داد که در آن گفته بودند با گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران ارتباط دارند.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا و نیز برای مطالبه بازگشت این واحد به بخش دولتی طی ماه اخیر اقدام به برپایی تجمعات اعتراضی کرده‌ بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.