•                  
شنبه , ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, دسامبر 6

دو کودک ساکن شهرستان دشتیاری در هوتگ غرق شدند

0
128

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹, دو کوک در شهرستان دشتیاری واقع در استان سیستان و بلوچستان در هوتگ غرق شدند. 

به گزارش حقوق  بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, امروز دوشنبه ۳ شهریور ماه ۱۳۹۹, فاطمه پا – فرزند: شیخ بابا و یحیی گرگیج – فرزند:عزیز, دو کودک اهل روستای کرگ شیخان از توابع شهرستان دشتیاری در پی ورود به هوتگ غرق شدند. 

این ۲ کودک در نزدیکی گودال ذخیره آب هوتگ در حال بازی بودند که پای آنها سُر خورده و به داخل آب افتاده که در پی آن غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

عدم وجود حفاظ استاندارد و علائم هشدار فقدان نظارت دقیق بر ایمن سازی حوضچه‌ها و استخرهای کشاورزی پیشتر نیز باعث بروز حوادثی از این دست بوده است.

همچنین نبود زمین بازی و تفریح برای کودکان و عدم توجه مسئولین امر مزید بر علت شده و کودکان زیادی مشابه آن در هوتگ ها غرق شده و جان خود را از دست داده اند.

هوتگ « گودال حفر شده برای ذخیره آب » منبعی برای تامین آب آشامیدنی و مصرفی روستائیان است.

دسترسی افراد به امکانات شهری,  پزشکی و بهداشتی از جمله موارد تاکید شده در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب از نظر بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: