•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

آزادی سینا مولودیان، نوکیش مسیحی ساکن اصفهان با قرار وثیقه

0
554

سینا مولودیان، نوکیش مسیحی ساکن اصفهان که در تاریخ ۳ بهمن ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به زندان دستجرد اصفهان کمنتقل شده بود بطور موقت از زندان آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر روز دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۹۷، سینا مولودیان، نوکیش مسیحی با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. بنقل از یک منبع نزدیک به این نوکیش مسیحی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت, ضمن تاکید بر این نکته که سینا مولودیان با قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شده است پیرامون چگونگی بازداشت این نوکیش مسیحی گفت, سینا در تاریخ ۳ بهمن ماه سالجااری توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی در اصفهان و بدون حکم بازداشت  دستگیر و به زندان دستگرد این شهر منتقل شده بود. مامورین حین بازداشت وی ضمن تفتیش منزل تعدادی از وسایل شخصی از جمله تلفن همراه، کامپیوتر، و تعدادی کتاب و «سی‌ دی» مربوط به آیین مسیحی را نیز ضبط کرده و با خود برده بودند. حقوق بشر در ایران در تاریخ ۱۶بهمن ماه سالجاری طی گزارشی بازداشت سینا مولودیان را اطلاع رسانی کرده بود. لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یکی از پیروان ادیان به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

سرکوب دگراندیشان مذهبی و پیروان سایر ادیان و محرومیت های گسترده آنها از حقوق شهروندیشان ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد.

اصل بیست و ششم قانون اساسی به صراحت بر آزادی فعالیت اقلیت‌های دینی تاکید شده و در این اصل آمده است: “احزاب، جمعیت‌‏ها، انجمن‌‏های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده آزادند، مشروط به این که اصول استقلال، آزادی، وحدت ملی، موازین اسلامی و اساس جمهوری اسلامی را نقض نکنند.

هیچ‌کس را نمی‌توان از شرکت در آنها منع کرد یا به شرکت در یکی از آنها مجبور ساخت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: