•                  
جمعه , ۰۱ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 21

زندان رجائی شهر: انتقال دستکم ۵ زندانی متهم به قتل به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

0
841

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۹, دستکم ۵ زندانی متهم به قتل عمد, محبوس در زندان رجائی شهر کرج جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی در این زندان منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سازمان حقوق بشر ایران, روز سه شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹, در زندان رجائی شهر کرج, دستکم ۵ زندانی از بابت اتهام قتل عمد که پیشتر احکام اعدام آنها توسط دادگاه و دیوان عالی کشور تائید شده بود برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. 

براساس این گزارش, با توجه به اینکه احکام اعدام در زندان رجائی شهر کرج در سحرگاه هر چهارشنبه برگزار می شود اجرای احکام این افراد در سحرگاه چهارشنبه هفته آینده دور از ذهن نیست. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شد گان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

 

برچسب هاقتلقتل در ایرانقتل عمدقتل عمد حکومتیقتل عمد حکومتی در ایرانقتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمتهم به قتلمتهم به قتل قتل عمدمتهم به قتل عمدمتهم به اعداممتهم به جرائم مواد مخدرمتهمان به قتل عمدمجازات اعدام زندانیان در ایرانمسوولان زندان رجائی شهرنقض حقوق بشر در زندان رجائی شهراندرزگاه ۳ زندان رجایی شهر کرجاتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای احکاماجرای احکام اعداماجرای احکام اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان رجائی شهر کرجاحکام اعدام زندانیان در ایراناحکام زندانیاناعدام قتل عمداعدام متهم به قتل عمداعدام در زندان رجائی شهراعدام زندانی متهم به قتلاعدام زندانیاناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتل عمداعدام زندانیان محکوم به اعداماعدام زندانیان در ایرانحکم اعدام زندانیانرئیس زندان رجائی شهرزندان رجاییزندان رجایی شهرزندان رجایی شهر کرجزندان رجایی شهر در کرجزندان رجائیزندان رجائی شهرزندان رجائی شهر کرجزندان رجائی شهر در کرجزندان رجائی شهر در ایرانزندانیان متهم به قتلزندانیان متهم به قتل عمدزندانیان متهم به قتل عمد در ایرانزندانیان زندان رجایی شهرزندانیان زندان رجائی شهرزندانیان زندان رجائی شهر کرجسلول انفرادیسلول انفرادی در زندان رجایی شهر کرجسلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرجسلول انفرادی زندان رجائی شهرسلول انفرادی زندانیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: