•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, سپتامبر 28

میکائیل منبری به زندان مرکزی سنندج منتقل شد

0
67

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۵شهریور ماه ۱۴۰۱، میکائیل منبری، پس از اتمام بازجوئی ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز شنبه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۱، میکائیل منبری، اهل روستای نییه ر، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج، پس از اتمام مراحل بازجویی ها به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

علیرغم‌ انتقال میکائیل منبری، به زندان مرکزی سنندج از اتهامات وی اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به ذکر است، میکائیل منبری، در تاریخ ۸ تیر ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.

همچنین، اواسط مردادماه ۱۴۰۱، قرار بازداشت میکائیل منبری، برای انجام بازجوئی های بیشتر تمدید شده بود. 

این شهروند ساکن روستای نییه ر، پیش از این هم در تاریخ ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی و طی مراحل بازجوئی در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.

پرونده سازی بر علیه فعالان مدنی، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میلادی است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیتهای مرزی تاکید می کند.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین، برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.