•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

صدور حکم حبس تعزیری برای دو شهروند ساکن ارومیه

0
466

سیامند شهسوار و بهزاد شهسوار, دو شهروند اهل ارومیه، توسط دادگاه انقلاب این شهر به تحمل ۵ سال حبس تعزیری  محکوم شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، بهزاد شهسوار و سیامند شهسوار, دو شهروند  اهل ارومیه از سوی دادگاه انقلاب این شهر با اتهاماتی مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام هریک به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این دو شهروند پس از صدور حکم با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شدند. هر دو نفر این افراد  پیشتر در اوایل دی ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، 

“بهزاد شهسوار” فرزند میکائیل و “سیامند شهسوار” فرزند مصطفی در حکم صادره در دادگاه بدوی که از سوی دادگاه انقلاب ارومیه  صادر شده، هر یک به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند و سپس با تودیع وثیقه، تا پایان مراحل دادرسی و به صورت موقت آزاد شدند.

اتهامات مطروحه علیه این افراد مرتبط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام عنوان شده‌اند اما از مصادیق اتهامات مورد ذکر اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

بهزاد شهسوار و‌ سیامند شهسوار از اهالی دیزج مرگور ارومیه هستند که اوایل دی‌ماه ۹۷ به هنگام سفر به اقلیم کردستان عراق در پایانه‌ی حاج عمران در مرز پیرانشهر پس از تفتیش وسایل شخصی‌شان بازداشت شدند.

ایشان اواخر دی‌ماه با تمدید قرار بازداشت موقت به مدت دو ماه از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه به زندان نقده منتقل شده بودند.

 برخورداری شهروندان از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف از جمله موارد مورد تاکید در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: