•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۱
دوشنبه, دسامبر 5

بازداشت و پرونده سازی برای ورزشکار ایرانی توسط اطلاعات

0
436

محمد کاهکش ورزشکاری که پس از دعوت برای مسابقه توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد؛ هم اکنون در بند هفت زندان اوین محبوس است.

به  گزارش حقوق بشر در ایران ، محمد کاهکش متولد ۳۱ شهریور سال ۶۶، اهل و ساکن خوزستان پس از دریافت دعوتنامه از فدراسیون پرورش اندام اسراییل و اظهار علاقه برای حضور در این مسابقات توسط مامورین اطلاعات احضار و بازداشت شد.

محمد کاهکش قهرمانان پرورش اندام؛ مربی رسمی فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی، مشاور ورزشی بیش از ده باشگاه ورزشی در استان خوزستان و مربی بدنسازی و مشاور ورزشی یکی از تیم های ملی نوجوانان ایران است. وی در نامه ای می نویسد؛ «در سال ۱۳۹۴ برای نخستین بار از طرف فدراسیون پرورش اندام اسرائیل که زیر نظر فدراسیون جهانی پرورش اندام “ای.اف.بی” است به مسابقات جایزه بزرگ اسرائیل دعوت شدم.

این دعوت در سالهای بعد هم تکرار شد. بنابر روال قانون خروج ورزشکاران در ایران برای شرکت در مسابقات بین المللی باید وزارت اطلاعات اجازه بدهد و تائید کند، چند روز پس از آن ماجرا به وزارت اطلاعات در مورد این موضوع اطلاع رسانی کردم و مدتها منتظر جوابشان بودم ولی نه جواب مثبت دادند و نه جواب منفی.

محمد کاهکش بر اساس احضاریه اطلاعات در تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۶ احضار و دستگیر شده و مدت ده روز در سلول انفرادی بازجویی شد. وی پس از بازجویی به بند هفت اوین منتقل شد.

پرونده این ورزشکار زندانی به نزد قاضی صلواتی برای محاکمه ارسال شده است. بر اساس نامه این زندانی قاضی صلواتی به وی اجازه گرفتن وکیل مورد نظر نداده است.

وی در قسمتی از نامه خود نوشت: 

“پس از ۱۰ روز نزد قاضی صلواتی رفتم و اعلام کردم که وکیل من آقای … (نام وکیل محفوظ است) است.

قاضی صلواتی و نماینده دادستان وقتی اسم وکیل من را شنیدند، گفت ایشان اصلا وکیل نیست، ضد انقلاب و ضد حکومت است، این افراد در خارج از ایران دوره براندازی انقلاب دیده اند.

در پرونده های امنیتی سیاسی فقط ۱۴ وکیل قابل قبول دادگاه انقلاب است و بقیه اجازه ورود به پرونده ها را ندارند.

اکنون که این نامه را می نویسم دوبار تاکنون بدون داشتن وکیل در دادگاه آقای صلواتی حاضر شدم. من را رسما ً به اتهاماتی از قبیل: شروع همکاری ورزشی با رژیم صهیونیستی؛ تبلیغ به نفع رژیم صهیونیستی؛ توهین به مقام معظم رهبری؛ توهین به مقدسات اسلامی متهم شدم”. 

محمد کاهکش که از مرداد ۱۳۹۶ در بازداشت به سر می برد، هم اکنون نیز در بند هفت زندان اوین محبوس است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.