•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

نامه کارگران اخراج شده پالایشگاه نفت پارس جنوبی به وزیر نفت

0
717

جمعی از کارگران اخراج شده از پالایشگاه نفت عسلویه واقع در مجتمع نفت و گاز پارس جنوبی با نگارش نامه ای به بیژن نامدار زنگنه, وزیر نفت در ایران ضمن اشاره بر بحرانهای اقتصادی که با آن دست به گریبان شدند از وی خواستند تا نسبت به پرداخت معوقات مزدی آنها اقدام کند و مطالبات اقتصادی آنها را برآورده کند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جمع کثیری از کارگران اخراج شده پالایشگاه نفت عسلویه واقع در مجتمع نفت و گاز پارس جنوبی با نگارش نامه‌ای خطاب به بیژن نامدار زنگنه,  وزیر نفت از وی بعنوان یک مقام مسئول خواستار رسیدگی و پیگیری در مورد مطالبات اقتصادی خود شدند. این کارگران که جمعی بالغ بر ۲۶۳ تن هستند در وضعیت بد معیشتی و اقتصادی قرار دارند، در بخشی از نامه خود نوشته اند “آقای وزیر محترم واقعا شرمنده هستیم و خجالت‌زده که بگوییم ما حتی نمی‌توانیم به صورت همسر و فرزندانمان نگاه کنیم و شرمنده هستیم از اینکه بگوییم بعضاً در عسلویه نان خشک جمع می‌کنیم تا بعد از ۱۴ روز کرایه رفتن به خانه‌هایمان را داشته باشیم و به خانواده‌هایمان هر سری باید وعده‌های تکراری و دروغ بدهیم که به زودی حقوق به ما خواهند داد”.

متن کامل کامل نامه به شرح زیر است:
وزیر محترم نفت بدون شک شما هم فرزند دختر و پسر دارید و در جامعه کنونی در حال زندگی هستند. می‌دانیم که می‌دانید روزگار چگونه است و در حالی که همه دشمنان این آب و خاک چشم طمع به این کشور عزیز دوخته‌اند، در حالی که تحریمهای گسترده جهانی روز به روز فشارش را به حوزه صنعت نفت کشور بیشتر می‌کند تا به قول خودش کشور را فلج کند، در این اوضاع و احوال بدون شک خبر از بیکاری و گرانی و وضعیت سخت معیشت و زندگی مردم دارید.

قصه ما را حتما شنیده‌اید؛ قریب به ۲۶۳ نفر از جوانان استان بوشهر با تحصیلات عالی دانشگاهی هستیم که هرکدام تا قبل از این بعضاً مشاغلی نیز داشته‌ایم که بنا به وعده‌های فراوان آن مشاغل را ترک گفته و کمر همت جهت خدمت در صنعت نفت بسته بودیم و از سالهای ۹۶ و ۹۷ به عنوان کارگر، نیروی خدماتی، اداری، مکانیک و تاسیسات، آبدارچی، نگهداشت کمپ‌ها و… به سازمان منطقه ویژه پارس ورود پیدا کرده‌ایم.

جناب آقای زنگنه می‌دانید که ما ۲۶۳ نفر زن و فرزند داریم و هرکدام بعضاً نان‌آور خانه‌های پدری و مادری نیز بوده و هستیم. نمی‌دانید چه شور و شعفی داشتند خانواده‌های ما وقتی ما مشغول به کار شده بودیم اما قصه ما تلخ شد. آقای وزیر شادی ما خیلی زود به تلخی رسید. حقوق و بیمه ما نسبت به ماه‌های اول کمتر شد، به این هم راضی بودیم اما این هم نماند و حقوق و بیمه قطع شد و ما ماندیم با خانواده‌های چشم‌انتظاری که حالا چشم‌هایشان به ما دوخته شده. ما که هیچ حرفی جز شرمندگی نداشتیم و بعضاً حتی کرایه رفتن تا خانه‌هایمان و سر زدن به فرزندانمان را هم نداشتیم. آقای وزیر محترم واقعا شرمنده هستیم و خجالت‌زده که بگوییم ما حتی نمی‌توانیم به صورت همسر و فرزندانمان نگاه کنیم و شرمنده هستیم از اینکه بگوییم بعضاً در عسلویه نان خشک جمع می‌کنیم تا بعد از ۱۴ روز کرایه رفتن به خانه‌هایمان را داشته باشیم و به خانواده‌هایمان هر سری باید وعده‌های تکراری و دروغ بدهیم که به زودی حقوق به ما خواهند داد.

وزیر محترم نفت بیمه ما قطع شده، حقوق نمی‌گیریم، قصه زندگی ما تلخ‌ترین قصه‌هاست. به شما پناه آورده‌ایم در این ماه مبارک تا شاید فرجی شود و دستان پرخیر شما باعث و بانی امری خیر شود.

در اواخر سال ۹۷ به همت و پیگیری مدیرعامل منطقه ویژه پارس و با حمایت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران که الحق‌والنصاف همواره دغدغه ما را داشته است و بارها موضوع ما را به روشهای خاصی پیگیری کرده که این از صفات مدیران توانمند و بااخلاق جمهوری اسلامی ایران است، بخشی از مطالبات ما پرداخت گردید. آقای وزیر بارها پیش آمده که ما برای حفظ آبروی نظام خویشتنداری کرده‌ایم و با مدیران نفت همراه شده‌ایم که نمونه آن سفر ریاست محترم جمهور به علسویه و کنگان بود که ما علیرغم تمام فشارها نگذاشتیم حتی یک تراکت و بنر در اعتراض به وضعیت کاریمان چاپ و منتشر شود و ما همواره خود را مدیون نفت می‌دانیم.

وزیر محترم خواهشمندیم صمیمانه درخواست ما را بشنوید و با همت بالای خود دستور به رفع گره از مشکلات ما صادر بنمایید. قطعا اجر معنوی شما در این ماه مبارک در گره‌گشایی از مشکل ۲۶۳ خانواده کشور در این وضعیت سخت اقتصادی و معیشتی نزد خداوند متعال محفوظ خواهد ماند. خداوند سایه خدمتگذاران به نظام را محفوظ بدارد.

۲۶۳ تن از کارگران اخراج شده شرکت پارس جنوبی عسلویه 

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: