•                  
یک شنبه , ۱۹ مرداد , ۱۳۹۹
یکشنبه, آگوست 9

بازداشت یک شهروند ساکن کامیاران توسط نیروهای امنیتی

0
83

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران اداره اطلاعات شهرستان کامیاران, عثمان رحیمی فر, شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹, عثمان رحیمی فر, فعال مدنی و عضو گروه کوهنوردی رامان, ساکن شهرستان کامیاران توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد. 

براساس این گزارش, ماموران امنیتی پس از بازداشت این فعال مدنی وی را برای تشکیل پرونده و آغاز بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل کردند. 

این فعال مدنی, طی روزهای اخیر، در تماسی تلفنی کوتاه به خانواده خود اعلام کرد که در بازداشت نیروهای امنیتی و در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج بسر می برد.

تاکنون از دلیل بازداشت این فعال مدنی اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافعال مدنی عثمان رحیمی فرنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب کردستاناحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در ایراناحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناداره اطلاعاتاداره اطلاعات کامیاراناداره اطلاعات سنندجاداره اطلاعات شهرستان کامیارانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت عثمان رحیمی فربازداشت عثمان رحیمی فردبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرستان کامیارانعثمان رحیمی فرعثمان رحیمی فر فعال مدنیعثمان رحیمی فرد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: