•                  
شنبه , ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 31

بازداشت یک شهروند ساکن کامیاران توسط نیروهای امنیتی

0
176

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران اداره اطلاعات شهرستان کامیاران, عثمان رحیمی فر, شهروند ساکن این شهرستان را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹, عثمان رحیمی فر, فعال مدنی و عضو گروه کوهنوردی رامان, ساکن شهرستان کامیاران توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد. 

براساس این گزارش, ماموران امنیتی پس از بازداشت این فعال مدنی وی را برای تشکیل پرونده و آغاز بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل کردند. 

این فعال مدنی, طی روزهای اخیر، در تماسی تلفنی کوتاه به خانواده خود اعلام کرد که در بازداشت نیروهای امنیتی و در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج بسر می برد.

تاکنون از دلیل بازداشت این فعال مدنی اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هااحزاب کرد ایراناداره اطلاعاتنقض حقوق بشر در ایراناحزاب اپوزیسیون کردشهرستان کامیاراننقض حقوق بشراداره اطلاعات سنندجشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورداحزاب در ایراناحزاب کورد در ایراناحزاب کورداحزاب کوردینقض حقوق بشرد ر ایراناحزاب کرداحزاب کُرد مخالف نظامشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی ایراناحزاب کردیاحزاب کوردی در ایرانشهروندان کرداخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کورد ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب مخالف نظامسرکوب شهروندان کورداحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کوردبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجاداره اطلاعات کامیاراناحزاب کرد مخالفبازجوئی در اداره اطلاعاتاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد نخالف نظامتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کرد ایراناداره اطلاعات شهرستان کامیاراناحزاب کرد سیاسی در ایرانهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردستاناحزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد زندانی سیاسیبازداشت شهروندان کورداحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیعثمان رحیمی فردبازداشت عثمان رحیمی فردعثمان رحیمی فربازداشت عثمان رحیمی فرفعال مدنی عثمان رحیمی فرعثمان رحیمی فر فعال مدنی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: