دوشنبه , ۲۰ آذر , ۱۴۰۲
دوشنبه, دسامبر 11

گزارش تصویری از اعتراضات سراسری در شهرهای کشور

0
688

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱۸مهر ماه ۱۴۰۱، در ادامه برگزاری اعتراضات سراسری روزانه در ایران، کارگران پتروپالایش کنگان، کارگران پروژه ای شاغل در مجتمع پتروشیمی عسلویه واقع در بوشهر، کارگران فاز ۲ پالایشگاه نفت آبادان، دانشجویان دانشگاه الزهرا، دانشگاه گیلان، دانشجویان دانشکده دندانپزشکی شیراز، دانشکده ادبیان علامه طباطبایی تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده هنر دانشگاه تهران، دانشگاه نوشیروانی بابل، جمعی از دانش آموزان دختر مدارس در تهران، دانش آموزان پسر در مدارس کرج، دانش آموزان مدارس بوکان، دانش آموزان مقطع دبیرستان در مدارس اصفهان، دانش آموزان دختر در یکی از دبیرستانهای بندرانزلی، تجمعاتی را برگزار کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸مهر ۱۴۰۱، اعتراضات سراسری که در واکنش وضعیت وخیم اقتصادی و اجتماعی جاری کشور از زمان اعلام خبر جان باختن مهسا امینی شکل گرفت همچنین ادامه دارد و با توجه به ویدئوهای منتشره در فضای مجازی وسعت این اعتراضات در میان شهروندان به نسبت اعتراضات پیشین بیشتر شده است.‌ این اعتراضات علاوه بر مدارس و دانشگاههای کشور در واحدهای صنعتی و پتروشیمی جنوب ایران نیز برگزار شد.

مهسا (ژینا) امینی، متولد: ۱۳۷۹، اهل شهرستان سقز از توابع لازم استان کردستان که برای دیدار با اقوام خود به تهران سفر کرده بود در تاریخ۲۲ شهریور ماه ۱۴۰۱، در مقابل ایستگاه متروی حقانی تهران، به بهانه حجاب نامناسب توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی (گشت ارشاد) بازداشت و ساعاتی پس از بازداشت و انتقال وی به مقر پلیس امنیت تهران واقع در خیابان وزار پیکر نیمه جان وی در حالی که با سطح هوشیاری درجه ۳ به کما رفته بود به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل و ۱ روز بعد جان باخت.

ابهامات زیادی از خصوص نحوه جان باختن مهسا امینی در اذهان عمومی سوال ایجاد کرده است که از جمله آنها ضرب و شتم وی در زمان بازداشت و از سوی دیگر با توجه به فقدان شفافیت تحقیقات قضایی و امنیتی در ایران ایجاد کرده است.‌

دانش آموزان و دانشجویان معترض در این تجمعات با سردادن شعارهایی از قبیل، (میجنگیم، میمیریم، ایران و پس میگیریم)، (دانشجو دانشجو، حمایت، حمایت)، (دانشجو داد بزن، حقتو فریاد بزن)، (مرگ بر دیکتاتور)، (آزادی، آزادی، آزادی)، (دانشجو میمیرد، ذلت نمیپذیرد)، نارضایتی خود را از وضع جاری کشور ابراز کردند.‌

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی عسلویه 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸مهر ماه ۱۴۰۱، کارگران پتروشیمی بوشهر ضمن توقف انجام کار تجمع و تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.‌

 این کارگران، در همراهی با اعتراضات سراسری و در واکنش به وضعیت نابسامان شغلی و اقتصادی خور شعارهای اعتراضی سردادند.

از جمله شعارهای این کارگران(مرگ بر دیکتاتور) و یا(بیشرف، بیشرف) بوده است.‌

تجمع اعتراضی کارگران پتروپالایش کنگان

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸مهر ماه ۱۴۰۱، راهپیمایی اعتراضی کارگران پروژه ای شاغل در مجتمع پترو پالایش کنگان در عسلویه.

این کارگران، در همراهی با اعتراضات سراسری و در واکنش به وضعیت نابسامان شغلی و اقتصادی خود با بستن محورهای عبوری و سردادن شعارهای اعتراضی نارضایتی خود را نسبت به وضعیت اقتصادی جاری در کشور ابراز کردند.

تجمع اعتراضی کارگران پالایشگاه نفت آبادان

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸مهر ماه ۱۴۰۱، اعتصاب کارگران شاغل در فاز دوم پالایشگاه نفت آبادان.

این کارگران با تعطیل کردن کار در همراهی با اعتراضات سراسری و در واکنش به وضعیت نابسامان شغلی، اقتصادی و همچنین در اعتراض به گسترش فزآینده سرکوب و ارعاب بر علیه شهروندان با سردادن شعارهای اعتراضی نارضایتی خود را ابراز کردند.

تجمعات اعتراضی دانشجویان در واکنش به جان باختن مهسا امینی و گسترش فضای ارعاب و سرکوب در کشور 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸مهر ماه ۱۴۰۱، کلیپی کوتاه از تجمع اعتراضی دانشجویان معترض دانشگاه علامه طباطبایی تهران.

این دانشجویان با برگزاری تجمع، تحصن و سردادن شعارهای اعتراضی نسبت به گسترش فضای سرکوب و ارعاب بر علیه زنان و جامعه دانشجویی کشور نارضایتی خود را ابراز کردند.

با توجه به شدت گرفتن اعتراضات سراسری در کشور، ارگانهای امنیتی تعداد بی شماری از دانشجویان و سایر شهروندان را بازداشت کردند.

راهپیمایی اعتراضی دانشجویان دانشگاه گیلان

تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه نوشیروانی بابل

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه تهران

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شیراز

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه الزهرا تهران

راهپیمایی اعتراضی دانش آموزان دختر در یکی از خیابانهای تهران و سردادن شعارهای اعتراضی

 

راهپیمایی اعتراضی دانش آموزان پسر در یکی از مدارس کرج مرکز استان البرز و سردادن شعار (مرگ بر دیکتاتور)  و (توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه).

 

راهپیمایی اعتراضی دانش آموزان پسر در یکی از مدارس شهرستان بوکان و سردادن شعار (توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه).

 

تجمع اعتراضی و سردادن شعار (آزادی، آزادی، آزادی) توسط دانش آموزان دختر در یکی از مدارس استان اصفهان. این دانش آموزان با فریادهای اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان و گسترش فضای سرکوب و ارعاب بر علیه زنان در ایران نارضایتی خود را ابراز می کنند.

تحصن اعتراضی و سردادن شعار (معلم با غیرت اعتصاب اعصاب) توسط دانش آموزان مقطع دبیرستانهای در یکی از مدارس اصفهان.

 

تحصن اعتراضی دانش آموزان در یکی از مدارس بندر انزلی.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d