چهارشنبه , ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, می 31

پلمب ۲ رستوران در شهرستان بیجار توسط نیروی انتظامی

0
114

حقوق بشر در ایران ـ امروز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان بیجار، ۲ واحد صنفی رستوران را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری مهر، روز جمعه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۲، سرهنگ شهریار قربانی، فرمانده انتظامی شهرستان بیجار واقع در استان کردستان، از پلمب ۲ واحد صنفی رستوران به علت (عدم رعایت حرمت ماه مبارک رمضان) در این شهرستان خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان بیجار، ضمن اعلام اینکه پلمب این واحد صنفی پس از ثبت گزارش از طرف (ستاد امر به معروف و نهی از منکر) شهرستان بیجار صورت گرفته افزود:”پیرو تذکرات متعدد و عدم توجه متصدیان ۲ واحد صنفی در (رعایت حرمت ماه مبارک رمضان) با گزارش (ستاد امر به معروف و نهی از منکر) شهرستان بیجار این دو رستوران توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی پلمپ شد.” 

لازم به اشاره است، با توجه به گفته فرمانده انتظامی شهرستان بیجار، مبنی بر پلمب این ۲ رستوران به علت (عدم رعایت حرمت ماه رمضان)، منظور وی توزیع غذا در ساعات روز و پیش از افطار بوده است که از آن تحت عنوان (بی حرمتی به ماه رمضان) یاد شده است. 

در حالی واحدهای صنفی بی شماری تحت عناوین (عدم حفظ حرمت ماه رمضان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب)، (هنجار شکنی)، (پخش موسیقی مبتذل) و غیره با دستور و یا بدون دستور ضابطین قضایی در شهرها و استانهای مختلف کشور پلمب و مالکان واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده قضایی به دادگاه جهت محاکمه معرفی و از کسب و کار آنها جلوگیری بعمل آمده که مشکلات اقتصادی، سو‌‌ء مدیریت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی و نیازهای شهروندان از هر طرف در کشور زبانه می کشد. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: