شنبه , ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲
شنبه, ژوئن 10

پلمب و اخطار پلمب برای ۶۴ واحد صنفی در شهرری

0
132

حقوق بشر در ایران ـ امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در شهرستان ری از توابع استان تهران، ۶۴ واحد صنفی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از انتخاب، روز یکشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲، سرهنگ حسینعلی ابن علی، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ری واقع در استان تهران، از پلمب ۲۷ واحد صنفی و از صدور اخطار پلمب برای ۳۷ واحد صنفی از ابتدای ماه رمضان خبر داد. 

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرری گفت:”از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۲۷ واحد صنفی در شهر ری پلمب و  ۳۷ واحد صنفی دیگر هم اخطار پلمب دریافت کردند.” 

وی عنوان داشت:”طی این دوران از ۲هزار و ۲۲۸ واحد صنفی شهرری بازدید به عمل آمده و به ۳۷ واحد صنفی متخلف نیز اخطار پلمب داده شده است.” 

در حالی واحدهای صنفی بی شماری تحت عناوین (عدم حفظ حرمت ماه رمضان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی)، (کشف حجاب)، (هنجار شکنی)، (پخش موسیقی مبتذل) و غیره با دستور و یا بدون دستور ضابطین قضایی در شهرها و استانهای مختلف کشور پلمب و مالکان واحدهای صنفی پس از تشکیل پرونده قضایی به دادگاه جهت محاکمه معرفی و از کسب و کار آنها جلوگیری بعمل آمده که مشکلات اقتصادی، سو‌‌ء مدیریت و ناکارآمدی در حل مشکلات اقتصادی و نیازهای شهروندان از هر طرف در کشور زبانه می کشد. 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از انتشار عقاید و دیدگاههای مختلف در یک جامعه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: