دوشنبه , ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
دوشنبه, دسامبر 4

کافه ونگوگ مشهد پلمب شد

0
250

حقوق بشر در ایران ـ امروز دوشنبه ۳ مهر ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در مشهد، کافه ونگوگ را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، کافه ونگوگ، در شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی، توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، به علت( کشف حجاب مشتریان) پلمب شد. 

براساس اعلام اداره نظارت بر اماکن عمومی خراسان رضوی:”کافه ونگوگ در این شهر را به دلیل عدم رعایت حجاب اسلامی پلمب شده است.” 

لازم ه اشاره است، پلمب این واحد صنفی در پی اعمال ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی عنوان شده است. 

کافه ونگوگ، در خیابان جانباز مشهد واقع شده است. 

در حالی پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوینی همچون (کشف حجاب مشتریان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) و غیره، پلمب و متصدیان آن واحدها به دادسرا معرفی می شوند که دولت ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان حکومتی در ایران، ادعای حمایت از اشتغالزایی برای شهروندان و رفع مشکلات اقتصادی دارند اما تعطیلی کردن اماکن کسب شهروندان، بیش از پیش، منجر به گسترش فقر، افزایش میزان بیکاری و نابسامانی شغلی در ایران شده است. 

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب) و (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرو ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d