شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

پلمب یک سینما در قم به علت پخش فیلم خارجی

0
169

حقوق بشر در ایران ـ امروز شنبه ۸ مهر ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در استان قم، یک واحد صنفی سینما را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران  به نقل از فارس، امروز شنبه ۸ مهر ماه ۱۴۰۲، یک سینما در استان قم، به علت (پخش فیلم خارجی) با دستور قضایی صادره از سوی دادستان عمومی و انقلاب آن استان، توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، پلمب شد. 

براساس اعلام روابط عمومی دادگستری استان فم:” امروز با صدور دستور قضایی سینمای مربوطه پلمب شده است.” 

همچنین، در بخش دیگری از این گزارش، علت پلب این سینما (تبلیغات نامتعارفا از طریق پخش فیلم خارجی و بازتاب رسانه ای آن در فضای مجازی) ذکر شده است. 

در این گزارش، به نام سینمای پلمب شده اشاره ای نشده است. 

در حالی پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوینی همچون (کشف حجاب مشتریان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) و غیره، پلمب و متصدیان آن واحدها به دادسرا معرفی می شوند که دولت ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان حکومتی در ایران، ادعای حمایت از اشتغالزایی برای شهروندان و رفع مشکلات اقتصادی دارند اما تعطیلی کردن اماکن کسب شهروندان، بیش از پیش، منجر به گسترش فقر، افزایش میزان بیکاری و نابسامانی شغلی در ایران شده است. 

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب) و (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرو ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d