شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

پلمب ۶ کتابفروشی به علت(عدم رعایت شئونات اسلامی) در تهران و کرج

0
169

حقوق بشر در ایران ـ امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در تهران و کرج دستکم ۶ واحد صنفی کتابفروشی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانون نویسندگان ایران، طی روزهای گذشته، کتاب فروشی‌های دی، کتابفروشی کتاب‌خانه، کتابفروشی‌ دیدآور، کتابفروشی فرهنگان ‌فرشته و کتابفروشی چتر در تهران به همراه کتابفروشی‌ نشر چشمه شعبه‌ عظیمه در استان البرز، توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی به علت (رعایت نکردن حجاب و عفاف) پلمب شد. 

براساس این گزارش، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی پس از پلمب این ۴ واحد صنفی پرونده های قضایی تشکیل شده برا متصدیان این واحدهای صنفی را به دادسرا ارجاع کردند. 

همچنین، پلمب جملگی این ۶ واحد صنفی کتابفروشی به علت(رعایت نکردن حجاب و عفاف)صورت گرفته است. 

در حالی پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوینی همچون (کشف حجاب مشتریان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) و غیره، پلمب و متصدیان آن واحدها به دادسرا معرفی می شوند که دولت ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان حکومتی در ایران، ادعای حمایت از اشتغالزایی برای شهروندان و رفع مشکلات اقتصادی دارند اما تعطیلی کردن اماکن کسب شهروندان، بیش از پیش، منجر به گسترش فقر، افزایش میزان بیکاری و نابسامانی شغلی در ایران شده است. 

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب) و (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرو ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d