شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

پلمب یک تالار پذیرایی در مشگین شهر توسط نیروی انتظامی

0
104

حقوق بشر در ایران ـ امروز دوشنبه ۱ آبان ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در مشگین شهر، یک تالار پذیرایی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۱ آبان ماه ۱۴۰۲، بابک نونهال، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر، از پلمب یک واحد صنفی تالار پذیرایی به دلیل آنچه که وی از آن تحت عنوان (رعایت نکردن ضوابط شرعی) یاد کرد خبر داد. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مشگین شهر، در ادامه نیز از تشکیل پرونده قضایی برای مالک آن واحد صنفی و ارجاع آن به دادسرا خبر داد. 

در حالی پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوینی همچون (کشف حجاب مشتریان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) و غیره، پلمب و متصدیان آن واحدها به دادسرا معرفی می شوند که دولت ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان حکومتی در ایران، ادعای حمایت از اشتغالزایی برای شهروندان و رفع مشکلات اقتصادی دارند اما تعطیلی کردن اماکن کسب شهروندان، بیش از پیش، منجر به گسترش فقر، افزایش میزان بیکاری و نابسامانی شغلی در ایران شده است. 

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب) و (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشرو ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d