•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

بازداشت ۴ شکارچی متخلف در شهرستان بردسکن توسط نیروی انتظامی

0
612

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, چهار شکارچی در منطقه بُردسکن از توابع استان خراسان رضوی, به اتهام شکار غیرمجاز پس از کشف قبضه سلاح بدون مجوز بازداشت شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز پنجشنبه ۱۵ خرداد ماه ۱۳۹۹, محمد مظلوم, رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن از توابع استان خراسان رضوی از بازداشت ۴ شکارچی به اتهام شکار غیرمجاز بدون اخذ و همچنین حمل و نگهداری ۱ قبضه سلاح بدون مجوز از این افراد خبر داد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن گفت: “مامورین یگان حفاظت محیط زیست بردسکن حین گشت و کنترل عرصه‌های طبیعی شهرستان متوجه صدای شلیک تیر شدند که با رصد منطقه بالاخره متخلفین را در ارتفاعات دوردست پیدا کردند”. 

محمد مظلوم در ادامه افزود: “از آنجایی که مسیر خروج متخلفین از منطقه، توسط ماموران شناسایی شده بود ولی به دلیل فاصله طولانی نهایتاً با همکاری و مساعدت همیاران محیط زیست خودرو متخلفین شناسایی شد”.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن اضافه کرد: “خودرو شکارچیان متخلف در حین خروج از منطقه مشاهده شد که به محض مشاهده خودرو مامورین اقدام به فرار کردند که پس از مدتی تعقیب و گریز نهایتاً خودرو متخلفین با همکاری و مساعدت نیروی انتظامی در داخل شهر بردسکن متوقف و این افراد بازداشت و شدند و تحقیقات از ۴ نفر این افراد در جریان است”. 

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه،دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.

برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.