•                  
چهارشنبه , ۰۸ تیر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, ژوئن 30

حکم قطعی نوکیش مسیحی زندانی “ابراهیم فیروزی” صادر شد

4
672

دادگاه تجدید نظر این زندانی عقیدتی ۲۵ دی ماه سال گذشته برگزار و حکم اولیه که ۵ سال زندان بود بار دیگر تایید شد، این نوکیش مسیحی باید تا سال ۱۳۹۸ در زندان بماند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، مقامات قضایی جمهوری اسلامی اجازه‎ ندادند ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی زندانی در زندان رجایی شهر کرج در ایام نوروز به مرخصی اعزام شود، این در حالیست که او حدود چهار سال است که در زندان به سر می‌برد و حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است. وضعیت روحی و جسمی این نوکیش مسیحی به علت عدم برخورداری از مرخصی درمانی ضعیف گزارش شده است، در عین حال او مادری پیر و مریضی دارد که یک سال است از بیماری سرطان رنج می‌برد و برادر کوچکتر ابراهیم مراقب اوست و چون تحت درمان قرار دارد شرایط جسمی خوبی ندارد که بتواند برای ملاقات فرزندش به رجایی شهر کرج مراجعه کند و مسئولان زندان بدون درک این شرایط حتی اجازه نمی‌دهد ابراهیم فیروزی برای ملاقات با مادر خود به مرخصی برود.

از طرفی او پس از پایان مدت زندان باید برای مدت ۲ سال نیز به شهرستان سرباز از محروم‌ترین مناطق استان سیستان و بلوچستان تبعید شود .دادگاه تجدید نظر این زندانی عقیدتی ۲۵ دی ماه سال گذشته برگزار و حکم اولیه که پنج سال زندان بود بار دیگر تایید شد و او باید تا سال ۱۳۹۸ در زندان بماند.

او در حال حاضر در کنار گروهی از زندانیان سیاسی در سالن ۱۲ بند ۴ زندانی و حتی دسترسی به تلفن برای او بسیار دشوار شده است.
منابع مطلع با اشاره به موارد بالا گفته‌اند حتی در صورت موافقت مسئولان زندان با مرخصی او تامین وثیقه برای خانواده‎‎ فیروزی ممکن نیست.

اواخر تیرماه سال گذشته مادر ابراهیم فیروزی زمانی که فرزندش هنوز در زندان اوین بود در پیامی ویدیویی خطاب به مسئولان قوه قضائیه و با تاکید بر اینکه دلتنگ فرزند است و به خاطر شرایط جسمانی‌اش هرگز نتوانسته است به ملاقات فرزندش در زندان برود، از مسئولان جمهوری اسلامی استمداد کرده پسرش را آزاد کنند.

این نوکیش مسیحی پیش از این نیز در مورخ ۱۳۹۲/۴/۲۲ از سوی دادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی»، «راه اندازی و هدایت تشکل انحرافی بشارتی مسیحیت»، «ارتباط با عناصر ضد انقلاب خارج نشین و شبکه های ضد انقلاب خارجی» و راه اندازی سایت مسیحی، به یکسال حبس و دو سال تبعید به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان از استانهای محروم کشور محکوم شده بود.

4 comments

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: