•                  
چهارشنبه , ۰۹ مهر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, سپتامبر 30

احکام زندان ۶ تن از فعالین بازداشت شده شهرستان اهر در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید

0
268

فعال محیط زیست .jpgشعبه سوم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی احکام ۶ تن از فعالین مدنی شهرستان اهر را که پیش‌تر مجموعا به تحمل ۴۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند را عینا تایید کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی “بهلول علیزاده” و “مستشاری قاضی حسین فرشی رادور” امروز یکشنبه ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۷ احکام زندان ۶ تن از فعالین مدنی شهرستان اهر را عینا تایید کرد. قاضی دادگاه تجدید نظر با توجه به اینکه روند دادگاه در مرحله بدوی را وفق موازین حقوقی رسیدگی و فاقد اشکال دانسته است رای دادگاه بدوی را عینا تایید کرده است. پیش‌تر در مرحله دادگاه بدوی “ابراهیم نوری”و ” اکبر ابول زاده ” هرکدام به ۱۰ ماه و “حامد الله‌وردی پور” ، “سلیمان کاظمی” ، “مرتضی شکری” و “اسرافیل فتح‌اله‌زاده” هر کدام به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند. شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر با وجود اینکه “صالح ملا عباسی” دیگر فعال ملی مدنی را نیز برای رسیدگی به دادگاه احضار کرده بود، احکامی برای وی صادر نکرده و اسم وی در حکم صادره قید نشده است. لازم به ذکر است، ابراهیم نوری، فعال ملی مدنی که حکم بدوی ده ماه حبس تعزیری وی عینا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسیده، هم اکنون در زندان اوین در حال سپری کردن دوران محکومیت ۶ ماه خود در خصوص اعتراضات روز قدس است.

در تاریخ ۱۵ آبانماه سال ۹۴ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در یکی از برنامه‌های تلویزیون کودکان و نوجوانان با تولید محتوایی توهین‌آمیز علیه شهروندان تُرک آذربایجانی منجر به اعتراضات خیابانی در شهرهای دو استان آذربایجان غربی و شرقی شد.

شهرستان اهر یکی از کانون بزرگ اعتراضات شهری بود که ده‌ ها نفر در آنجا بازداشت شدند.

محاکمه بازداشت‌شدگان ماه‌ها ادامه داشت، نهایتا در بیست و سوم مهرماه ۹۶، شعبه یک دادگاه انقلاب اهر، هفت تن از شهروندان معترض بازداشت شده را به احکام زندان محکوم کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: