•                    
  •                  
چهارشنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, سپتامبر 28

احضار ابوبکر اسماعیلی به اداره اطلاعات شهرستان سردشت

0
57

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۰شهریور ماه ۱۴۰۱، ابوبکر اسماعیلی، فعال تلگرامی ساکن شهرستان سردشت پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان بازجوئی شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، ابوبکر اسماعیلی، فعال تلگرامی، ساکن شهرستان سردشت از توابع استان آذربایجان غربی، پس از احضار تلفنی به اداره اطلاعات این شهرستان به مدت ۵ ساعت تحت بازجویی قرار گرفت.

براساس این گزارش، محور بازجویی صورت گرفته از ابوبکر اسماعیلی، انتشار مطالبی انتقادی در خصوص وضعیت جاری ایران که این فعال رسانه ای در کانال تلگرام ربط نیوز منتشر کرده بوده عنوان شده است.

ابوبکر اسماعیلی، پس از ۵ ساعت بازجویی و تهدید به پرونده سازی با سپردن تعهد آزاد شد.‌

لازم به ذکر است، ابوبکر اسماعیلی، پیشتر هم در شهریور ماه ۱۴۰۰، به اتهام انتشار مطالب اعتراضی در خصوص قطع شدن آب آشامیدنی در منطقه ای از شهر ارومیه با دستور قضایی دادستان شهرستان سردشت به پلیس فتا احضار شده بود.‌

محرومیت افراد از آزادی بیان، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.