•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

توحید امیرامینی: انتقال به بند ۴ زندان اوین

0
627

امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸, توحید امیر امینی، فعال ملی مدنی از بند ۲۰۹ زندان اوین  به بند ۴ این زندان منتقل شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ ، توحید امیر امینی، از بند ۲۰۹ زندان اوین به بند ۴ این زندان منتقل شده است. وی در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته به همراه کیانوش اصلانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

آقای امینی پیش از انتقال به این بند، بیش از ۷۰ روز گذشته را در سلول‌های انفرادی به بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بسر برده بود. 
توحید امیر امینی به همراه کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شدند. گفته می شود بازداشت این شهروندان در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری صورت گرفته است.

در تاریخ ۱۴ فروردین ماه سالحاری کیانوش اصلانی نیز طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به بند ۴ زندان اوین خبر داده بود.

کیانوش اصلانی دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران در مقطع کارشناسی ارشد و آقای امیر امینی نیز به علت اشتغال ساکن شهر تهران است.

توحید امیرامینی دارای سوابق متعدد فعالیت و بازداشت است، از جمله می توان به بازداشت او در مراسم قلعه بابک و همین طور محاکمه او به دلیل روشن کردن شمع برای حادثه دیدگان قطار تبریز-مشهد اشاره کرد.

وی همچنین بابت دو مورد اتهامی جداگانه در خصوص اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله که بسیاری معتقد بودند در آن به ترک‌های ایران اهانت شده است و همین‌طور نمایش یک پلاکارد در حمایت از عباس لسانی، دیگر فعال مدنی دربند به مجموعا ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده است.

لازم به ذکر است برخورداری هر فرد از حق دادرسی عادلانه از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله: ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همجنین ماده ۹ این سند بین المللی میباشد. همچنین در ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت بر خق افراد بر دلایل بازداشت از سوی نیروهای امنیتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.