•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

جلسه محاکمه هوشنگ غنی زاده، روزنامه‌نگار برگزار خواهد شد

0
51

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۴شهریور ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام هوشنگ غنی زاده در شعبه دادگاه کیفری یک استان کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۱، پرونده قضایی هوشنگ غنی زاده، روزنامه نگار و فعال رسانه ای اهل شهرستان کهنوج به شعبه دادگاه کیفری یک استان کرمان ارجاع شد.

براساس این گزارش، اتهام تفهیم شده به هوشنگ غنی زاده در مرحله بازپرسی (نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی) در پی شکایت فرماندار شهرستان کهنوج از این روزنامه نگار عنوان شده است.

همچنین، پرونده هوشنگ غنی زاده، در مراحل ابتدایی دادرسی به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ کهنوج به ریاست قاضی محمد بامری شاد ارجاع و با توجه به عدم صلاحیت رسیدگی به این پرونده با استناد به مفاد ۳۰۱ و ۳۰۵ قانون آئین دادرسی کیفری و ماده ۳۴ قانون مطبوعات ابن پرونده به شعبه دادگاه کیفری ۱ استان کرمان ارجاع شده است.‌

محرومیت افراد از آزادی بیان، ناقض، ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر حق افراد بر انتشار آزادانه افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده