•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 2

محرومیت۷۱ روستا در شهرستان تربت حیدریه از دسترسی به آب آشامیدنی

0
1067

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, دستکم ۷۱ روستا از توابع شهرستان تربت حیدریه از دسترسی به آب آشامیدنی محروم هستند. مجموع کل روستاهای توابع شهرستان تربت تربت حیدریه ۱۲۲ روستا است که در حال حاضر از این تعداد ۷۱ روستا با مشکل دسترس به آب آشامیدنی مواجه هستند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲ تیر ماه ۱۳۹۹, صادق یوسفی, مدیر آب و فاضلاب تربت حیدریه از محرومیت ۷۱ روستا از مجموع ۱۲۲ روستا توابع این شهرستان از دسترسی به آب آشامیدنی خبر داد و گفت فقط برای رفع مشکل تامین برق چاه یکی از این روستاها مبلغی معادل ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز هست. 

 مدیر آب و فاضلاب شهرستان تربت حیدریه در تشریح این خبر گفت: “از مجموع ۱۲۲ روستای این شهرستان ۷۱ روستا با مشکل بی آبی روبرو هستند و تنها برای تامین برق چاه یکی از این دست روستاها به ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز هست. در سال ۱۳۹۷ میزان اعتبارات ملی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است، که این رقم در سال ۱۳۹۸ به ۱۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید که ۸میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این اعتبار در بخش آبرسانی شهرستان هزینه شد. در حال حاضر ۳۰ درصد از شبکه های آبرسانی تربت حیدریه فرسوده است و ما را با مشکلاتی روبرو کرده”. 

این مقام مسئول در اداره آب و فاضلاب شهرستان تربت حیدریه ضمن انتقاد از عملکرد دستگاههای اجرایی افزود: ” بعضی پروژه های آبرسانی در روستاها نیاز به نگاه جدی تر دارد و این بودجه ها کفاف تکمیل همه این پروژه ها را نمی دهد، از طرفی در شان مردم این خطه نیست که ما روستاهایی در شهرستان داشته باشیم که بوسیله تانکر و آنهم به سختی به آنها آبرسانی کنیم. علی رغم بارندگی های خوب اخیر اما دشت های شهرستان همچنان کم آب است و برای تامین آب شهرستان مشکل داریم”.

صادق یوسفی در خاتمه تاکید کرد: “بالغ بر ۱۰۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب در تربت حیدریه انجام نشده است اما از این حجم ۸ کیلومتر آن انجام شده است و کار ۹۲ کیلومتر هنوز مانده است”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.