•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

اسماعیل عبدی, فعال صنفی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

0
690

روز جاری, اسماعیل عبدی, معلم و فعال صنفی و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان محبوس در زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸, اسماعیل عبدی, معلم و فعال صنفی فرهنگیان محبوس در زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت ۳ روزه اعزام شده است. این فعال صنفی فرهنگیان در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ساله خود در اندرزگاه ۷ زندان اوین میباشد. 

براساس این گزارش, اعطای مرخصی به اسماعیل عبدی به مناسبت عیدفطر بوده است. 

لازم به ذکر است که مرخصی اسماعیل عبدی در حالی صورت گرفت که این فعال صنفی روز پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ به همراه محمود بهشتی لنگرودی دیگر  فعال صنفی محبوس در زندان اوین به اندرزگاه ۷ زندان اوین منتقل شده بودند.

لازم به یادآوری است که اسماعیل عبدی در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ پس از تائید حکم ۵ سال حبس تعزیری وی توسط دادگاه تجدیدنظر،  بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و جهت تحمل حبس خود به زندان اوین منتقل شده بود.

این فعال صنفی که از اعضای کانون صنفی معلمان میباشد به دلیل فعالیت‌های صنفی خود در حوزه حقوق معلمان ایران بازداشت و محکوم شده است. 

سرکوب فعالان صنفی و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: