•                  
جمعه , ۰۱ مرداد , ۱۴۰۰
جمعه, جولای 23

انتقال مجدد کیانوش عباس‌زاده به آگاهی شاپور/ شکنجه‌ی مادر و پسر جهت گرفتن اعترافات اجباری

0
459

کیناهحی.PNGکیانوش عباس‌زاده از دراویش گنابادی بازداشت‌شده در حوادث گلستان هفتم، مجدداً به اداره آگاهی شاپور منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مجذوبان نور ، این درحالی‌ست که طی روزهای گذشته مأمورین امنیتی اطلاعات سپاه، خانم نازیلا نوری؛ مادر کیانوش عباس‌زاده که با چند تن دیگر از بانوان درویش در زندان قرچک نگهداری می‌شوند را مکرراً با اعتراف‌های ساختگی علیه فرزندش و اینکه احکام سنگینی منتظر هر دوی آن‌هاست، شکنجه‌ی روحی داده، تا از این اهرم فشار در راستای اعتراف‌های ساختگی علیه خود استفاده کنند. شکنجه‌ی این مادر زندانی در حالی‌ست که خانواده‌ی کیانوش عباس‌زاده نزدیک به دو هفته است که هیچ اطلاعی از وضعیت نگهداری ایشان در اداره آگاهی شاپور و بند ۲۰۹ اوین ندارند و فقط طبق اطلاعات رسیده این جوان ۲۱ساله روزها و ساعت‌ها در اداره دهم آگاهی شاپور تحت بازجویی و شکنجه برای اعترافات ساختگی قرار گرفته و جان ‌او در خطر است.

طی روزهای گذشته بیش از ۱۰ دراویش گنابادی از جمله آقای کیانوش عباس‌زاده را به اداره آگاهی شاپور منتقل کرده بودند. اخبار منتشرشده در رابطه با ارسال پرونده‌ اتهامی چندین درویش بازداشت‌شده به دادسرای جنایی و دادگاه انقلاب و عدم پاسخگویی سیستم قضایی و اداره زندان‌ها و پرونده‌سازی و گرفتن اعترافات اجباری در بازجویی‌ها نگرانی خانواده‌های دراویش بازداشتی و دیگر دراویش گنابادی را دوچندان کرده است.

متأسفانه وضعیت نگهداری دراویش زن زندانی نیز در قرنطینه زندان قرچک بسیار بحرانی و اسفناک گزارش شده است. دکتر نازیلا نوری، شکوفه یداللهی، سپیده مرادی، سیما انتصاری، شیما انتصاری، شهناز کیانی، مریم فریسانی، الهام احمدی، آویشا جلال‌الدین، معصومه باراکوهی و صدیقه صفابخت؛ ۱۱ درویش زن زندانی هستند که از یکم اسفندماه در قرنطینه‌ی زندان قرچک با کمترین امکانات اولیه‌ی بهداشتی نگهداری می‌شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: