•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
چهارشنبه, ژانویه 19

انتقال وحید صیادی نصیری, فعال سیاسی به زندان لنگرود قم و نگهداری در بند متهمان مواد مخدر

0
314

وحید صیادی نصیری.jpgوحید صیادی نصیری، فعال سیاسی که در تاریخ یک مرداد ماه توسط اداره اطلاعات قم بازداشت شد, از زندان ساحلی قم به زندان لنگرود واقع در همان شهر منتقل و در بند متهمان به مواد مخدر و در بین افرادی که به شدت اعتیاد به متادون و دیگر انواع مواد مخدر دارند نگهداری می شود.

به گزارش حقوق بشر در ایران، وحید صیادی نصیری فعال سیاسی و از زندانیان سیاسی سابق که از یکم مرداد ۹۷ توسط اداره اطلاعات قم بازداشت و پس از سپری کردن دو ماه بلاتکلیفی در بند اشرار زندان در زندان ساحلی قم، و در تاریخ ۳۱ شهریور ماه در دادگاهی ده دقیقه ای و بدون حضور وکیل خود «محمد نجفی», بدون رعایت اصول دادرسی عادلانه و مفاد ذکر شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر , مورد محاکمه قرار گرفت و طی حکمی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب قم به اتهام توهین به رهبری و همچنین تبلیغ علیه نظام به چهار سال و نیم حبس در مجموع محکوم گردیده است از روز شنبه ۱۴ مهر ماه سالجاری به زندان لنگرود قم منتقل و به بند متهمان مواد مخدر و جرائم مرتبط به مواد مخدر و در بین افرادی که اعتیاد شدید به متادون دارند در وضعیت بسیار بدی نگهداری میشود. یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت ؛ شرایط بند فوق بسیار اسفناک میباشد و حتی در آن بند اجازه تماس تلفنی به وحید صیادی نصیری داده نمیشود.

لازم به ذکر است که وضعیت نگهداری زندانیان در زندان لنگرود قم به قدری اسفناک است که برخی افراد از آن با عنوان زندان گوانتانامو یاد می کنند.

این منبع مطلع در ادامه گفت، وحید صیادی نصیری اعلام کرده که اگر او را تا روز شنبه هفته آینده به زندان اوین منتقل نکنند دست به اعتصاب غذا خواهد خواهد زد.

لازم به ذکر است,  روز ۲۲ شهریور ماه به وحید صیاد نصیری ابلاغ گردید که در تاریخ ۳۱ شهریور ماه تاریخ برگزاری دادگاه وی می باشد. در این میان این فعال سیاسی در صدد گرفتن وکیل برای دفاع از خود جهت حضور در دادگاه بود که صبح روز ۲۴ شهریور ماه بطور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی ضمن انتقال ناگهانی ایشان به شعبه یک دادگاه انقلاب قم در طی ۱۰ دقیقه قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب قم بدون حضور وکیل مدافع ایشان آقای نصیری را با اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری مورد محاکمه قرار میدهد.

وحید صیادی نصیری پیش‌تر بابت توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ترتیب به تحمل ۵ و ۲ و ۱ سال حبس محکوم شده بود و با اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مشغول گذراندن ۵ سال از این محکومیت بود که با اعمال عفو نوروزی با تقلیل حکم روبه‌رو شده بود . این زندانی سیاسی که در بند چهار زندان اوین نگهداری می‌شد، مورخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج  منتقل گردید .

آقای صیادی نصیری پیش از این در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۵، در بند ۸ زندان اوین در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی با اتهامات «توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شد. اما با گذشت ۱۳ ماه از تاریخ صدور حکم اولیه و اعتراض وی، جلسه دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشده بود. نهایتا بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی مدت، وحید صیادی نصیری ، در پی مشخص شدن زمان دادگاه تجدیدنظر، به اعتصاب غذای خود پایان داد . بعد از اتمام دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی , ایشان از بند ۸ زندان اوین به بند ۴  این زندان منتقل و سپس به زندان رجائی شهر واقع در کرج منتقل گردید . 

درنهایت این فعال سیاسی در اواخر سال ۹۶ بعد از تحمل دو سال و نیم حبس از زندان رجائی شهر کرج آزاد گردید .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: