•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

صدور حکم ۳ سال حبس تعزیری برای عالیه مطلب‌زاده، فعال حقوق زنان

0
332

دادگاه انقلاب تهران برای عالیه مطلب زاده، فعال حقوق زنان، حکم سه سال حبس صادر کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، عالیه مطلب زاده، فعال حقوق زنان، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

عالیه مطلب زاده روز ششم آذر ماه ۱۳۹۵ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او  ۲۵ روز در سلول انفرادی ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بود و پس از آن بار قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.

همسر عالیه مطلب زاده  پیش تر در خصوص محتوای بازجویی ها از همسرش گفته بود: از او درباره سفرش به گرجستان پرسیده شده، عالیه برای شرکت در یک ورک شاپ آموزشی در مورد توانمند سازی زنان به گرجستان رفته بود و درست یک روز پس از اینکه بازگشت، ماموران وزارت اطلاعات به خانه ما آمدند. اما مگر شرکت در ورک شاپ جرم است؟ او جرمی مرتکب نشده است.»

عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، عضو کمپین یک میلیون امضاء و کمپین حمایت از قربانیان اسید پاشی است. او همچنین فیلمی با عنوان «زنان قربانی خشونت در جامعه را فراموش نکنیم» را در مورد اسیدپاشی بر روی زنان ساخته است. برخی از عکس های او در درگیری کوی دانشگاه (۱۳۷۸) و عکسی که خانم نسرین ستوده در حالیکه دستبند به دست داشت را در مقابل ساختمان کانون وکلا به همراه همسرش نشان می داد، بسیار مورد توجه مطبوعات قرا گرفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.