•                  
دوشنبه , ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, مارس 2

صدور حکم چهار سال و نیم حبس برای وحید صیادی نصیری , فعال سیاسی در دادگاه ده دقیقه ای بدون حضور وکیل

0
207

وحید صیادی نصیری .jpgوحید صیادی نصیری فعال سیاسی و از زندانیان سیاسی سابق در دادگاهی ده دقیقه ای بدون حضور وکیل خود به چهار سال و نیم حبس محکوم گردید .

به گزارش حقوق بشر در ایران , وحید صیادی نصیری زندانی سیاسی محبوس در زندان ساحلی  قم ، که روز یکم مرداد ماه توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده بود طی حکمی از سوی دادگاه انقلاب قم به اتهام توهین به رهبری و همچنین تبلیغ علیه نظام به چهار سال و نیم حبس در مجموع محکوم گردیده است .  یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران , ضمن تائید این خبر گفت آقای نصیری در دادگاهی ده دقیقه ای و بدون حضور وکیل خود مورد محاکمه قرار گرفته و به حبس محکوم گردیده است .  این منبع مطلع در مورد چگونگی انتقال این فعال سیاسی به دادگاه انقلاب قم جهت محاکمه با ذکر توضیحات بیشتر گفت ,  روز ۲۲ شهریور ماه به وحید صیاد نصیری ابلاغ گردیدکه در تاریخ ۳۱ شهریور ماه تاریخ برگزاری دادگاه وی می باشد  . در این میان اقای نصیری در صدد گرفتن وکیل برای دفاع از خود بود که صبح روز ۲۴ شهریور ماه بطور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی ضمن انتقال ناگهانی ایشان به شعبه یک دادگاه انقلاب قم در طی ۱۰ دقیقه قاضی شعبه یک دادگاه انقال قم  بدون حضور وکیل مدافع ایشان آقای نصیری  را با اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری مورد محاکمه قرار میدهد . این منبع  مطلع ادامه داد , چند روز پیش نیز حکم دادگاه با محکومیت چهار سال و نیم به این فعال سیاسی ابلاغ گردیده است و ظرف بیست روز به ایشان فرصت داده شده تا به رای صادره درخواست تجدیدنظر خواهی نماید اما آقای صیادی نصیری نیز با توجه به اینکه پیش از موعد مقرر و بدون حضور وکیل خود در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفته تا به امروز به حکم صادره از طرف دادگاه انقلاب قم اعتراض نکرده است  .

لازم به توضیح است , وحید صیادی نصیری پیش‌تر بابت توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ترتیب به تحمل ۵ و ۲ و ۱ سال حبس محکوم شده بود و با اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مشغول گذراندن ۵ سال از این محکومیت بود که با اعمال عفو نوروزی با تقلیل حکم روبه‌رو شده بود . این زندانی سیاسی که در بند چهار زندان اوین نگهداری می‌شد، مورخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج  منتقل گردید .

آقای صیادی نصیری پیش از این در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۵، در بند ۸ زندان اوین در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی با اتهامات «توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شد. اما با گذشت ۱۳ ماه از تاریخ صدور حکم اولیه و اعتراض وی، جلسه دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشده بود. نهایتا بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی مدت، وحید صیادی نصیری ، در پی مشخص شدن زمان دادگاه تجدیدنظر، به اعتصاب غذای خود پایان داد . بعد از اتمام دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی , ایشان از بند ۸ زندان اوین به بند ۴  این زندان منتقل و سپس به زندان رجائی شهر واقع در کرج منتقل گردید . 

درنهایت این فعال سیاسی در اواخر سال ۹۶ بعد از تحمل دو سال و نیم حبس از زندان رجائی شهر کرج آزاد گردید .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: