شنبه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
شنبه, دسامبر 9

پلمب یک کافه در آبادان به علت پخش موسیقی زنده

0
177

حقوق بشر در ایران ـ امروز سه شنبه ۲۱شهریور ماه ۱۴۰۲، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی در آبادان، یک واحد صنفی را پلمب کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۲، کیومرث کشوری، فرمانده انتظامی شهرستان آبادان واقع در استان خوزستان، از پلمب یک واحد صنفی کافه به علت (عدم رعایت شئونات اسلامی) و (پخش موسیقی زنده) در آن شهرستان خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان در تشریح این خبر گفت:”یک کافه رستوران بسیار معروف به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی و پخش موسیقی زنده در ایام اربعین پلمب شد.”

وی در ادامه نیز، پلمب این واحد صنفی را در راستای نظارت و سازماندهی واحد های صنفی، طرح تشدید اقدامات کنترلی نظارتی و جلوگیری از فعالیت واحد های غیر مجاز و نیز برخورد با صنوف متخلف ذکر کرد. 

این مام ارشد انتظامی در شهرستان در خاتمه افزود:”کافه داران متخلف پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی میشوند.” 

در حالی پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوینی همچون (کشف حجاب مشتریان)، (عدم رعایت شئونات اسلامی) و غیره، پلمب و متصدیان آن واحدها به دادسرا معرفی می شوند که دولت ابراهیم رئیسی و سایر مسئولان حکومتی در ایران، ادعای حمایت از اشتغالزایی برای شهروندان و رفع مشکلات اقتصادی دارند اما تعطیلی کردن اماکن کسب شهروندان، بیش از پیش، منجر به گسترش فقر، افزایش میزان بیکاری و نابسامانی شغلی در ایران شده است. 

همچنین پلمب واحدهای صنفی شهروندان با عناوین اتهامی مذکور از منظر حقوقی هم کاملا مردود است و درهمین زمینه، نعمت احمدی، وکیل پایه یک دادگستری در تشریح این موارد اعلام کرد:”پلمب واحدهای صنفی به نام مقابله با حجاب، قانونی نیست. طبق قانون باید جرم و مجازات با هم متناسب باشد. قانونگذار هنوز جرمی را تعریف نکرده که بر مبنای آن واحدها به دلیل بد حجابی مجازات شوند.” 

در ادامه نیز، کامبیز نوروزی، حقوقدان نیز در تائید صحبت‌های نعمت احمدی افزود:”هیچ قانونی وجود ندارد که بر مبنای آن واحدهای صنفی تحت عنوان عدم رعایت حجاب پلمب شوند.”

وی همچنین افزود:”این اتفاقی که در هفته‌های اخیر رواج گرفته است و مرتبا شاهد تعطیلی واحدهای صنفی با عنوان عدم رعایت حجاب مشتریان واحدهای صنفی هستیم، غیرقانونی است. هیچ دستگاهی مجاز نیست تحت چنین عناوینی دست به تعطیلی واحد صنفی بزند.”

ممانعت از اشتغال و پلمب واحدهای صنفی با عنوانی تحت موارد ذکر شده و حتی مصادیق مشابه آن از قبیل(رقص بانوان بدون حجاب) و (رعایت نکردن حجاب اسلامی) به مثابه سرکوب آزادی بیان و اندیشه و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید می کند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d