•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 28

افشین سیداحمد, شهروند بهائی با پایان محکومیت حبس آزاد شد

0
576

امروز شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, افشین سیداحمد، شهروند بهائی محبوس در زندان رجائی شهر کرج، با پایان دوران محکومیت حبس از این زندان آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، افشین سید احمد، شهروند بهائی محبوس در زندان رجائی شهر کرج امروز شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, با پایان دوران محکومیت حبس خود از این زندان آزاد شد. آقای سیداحمد در تیرماه ۱۳۹۵ پس از مراجعه به دادسرای اوین در همان جا بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت حبس ۳ ساله خود به زندان رجائی شهر کرج منتقل شده بود.

این شهروند بهائی در تاریخ ۱۷ آبان‌ ۱۳۹۱ توسط ماموران وزارت اطلاعات در محل کار خود  بازداشت و پس از ۴۰ روز بازجوئی و نگهداری در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین با تودیع وثیقه و تا پایان زمان دادرسی به طور موقت آزاد شده بود.

این شهروند بهائی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه افشین سید احمد را با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد و این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

وی در تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۵ پس از مراجعه به دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

افشین سیداحمد,  در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷ برای اولین بار در دوران حبس خود به مرخصی اعزام شد و پس از ۸ روز  به زندان رجائی شهر کرج  بازگشته بود.

 سرکوب شهروندان بهائی دررایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد. همچنی برخورداری شهروندان از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بی طرف از جمله موارد مورد تاکید در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: