•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

بازداشت یک‌ فعال رسانه ای در شهرستان خوی به اتهام ارتباط با رسانه های خارج کشور

0
97

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۷آذر ماه ۱۴۰۱، ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان خوی یک فعال فضای مجازی را بازداشت کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، طی روزهای اخیر، یک شهروند ساکن شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی، به اتهام ارتباط با رسانه های خارج از کشور از جمله شبکه تلوزیونی ایران‌ اینترنشنال، توسط ماموران قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه ضمن اعلام این خبر با انتشار اطلاعیه ای مدعی شد:”فرد بازداشت شده سرشبکه اصلی رسانه ایران اینترنشنال بوده که در این شهرستان دستگیر شده است.”

در این گزارش، به هویت و سایر مشخصات فردی این شهروند بازداشتی اشاره ای نشده است.

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات براساس سناریو ارگانهای امنیتی، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانماموران اطلاعات سپاه پاسداراناتهام ارتباط با رسانه های معاندسپاه خوینقض حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانفعالان رسانه ای در ایرانفعالان ترک آذری در خویایران اینترنشنالسپاه شهرستان خویسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایراناتهامارتباط با رسانه های معاندارتباط با رسانه های معاند نظاماحضار به اطلاعات سپاهاداره نظارت و پیگیری اطلاعات سپاهفعالان رسانه ایاداره اطلاعات سپاهاداره اطلاعات شهرستان خویاداره اطلاعات خویارسال اخبارفعال رسانه ایفعال حقوق بشر در ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانحقوق بشر،فعالان مدنی در شهرستان خویرسانهخویارتباط با رسانه های معاندسرکوب اندیشهقرارگاه حمزهسرکوب آزادی بیان و اندیشهخوی آذربایجان غربیقرارگاه حمزه سیدالشهداسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و عقیدهماموران اطلاعات سپاهخوی آذربایجانغربیاطلاعات سپاه شهرستان خوی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.