یک شنبه , ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲
یکشنبه, ژوئن 4

بازداشت یک شکارچی غیرمجاز در منطقه لواسانات توسط نیروی انتظامی

0
247

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۱، ماموران نیروی انتظامی در منطقه تفریحی لواسانات از توابع استان تهران یک شکارچی غیرمجاز را بازداشت کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، طی روزهای اخیر، یک شکارچی غیرمجاز، در منطقه لواسانات از توابع استان تهران به اتهام شکار بدون مجوز و حمل سلاح غیرمجاز، توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر شد.

براساس اعلام فرمانده کلانتری یکم پلیس پیشگیری تهران:”در پی تماس با پلیس مبنی بر مشاهده شکارچی غیرمجاز در محله لواسانات تیم عملیات کلانتری این محله سریعا برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام شدند.”

وی همچنین افزود:”ماموران متهم را با یک قبضه سلاح شکاری مشاهده و در بررسی به عمل آمده مشخص شد که متهم هیچ گونه مجوزی برای شکار و حمل سلاح شکاری ندارد.”

این فرد مسئول در نیروی انتظامی تصریح کرد:”با اخذ مجوز قضائی در بررسی از منزل وی دو قبضه سلاح شکاری بدون مجوز دیگر کشف شد.”

شکار بی ضابطه و آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست و همچنین نقض اسناد و کنوانسیونهای مرتبط است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگر نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه، دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد می توان به چند نمونه شامل؛ اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ اشاره کرد.

برهمین اساس، اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسیده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: