چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

بازداشت یک شهروند در حسن آباد فشافویه توسط ماموران نیروی انتظامی

0
184

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۸اسفند ماه ۱۴۰۱، ماموران نیروی انتظامی در حسن آباد از توابع شهرستان ری، یک شهروند را بازداشت کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه ۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، یک شهروند ساکن شهرستان ری از توابع استان تهران، به اتهام (آنش زدن درب وروی پایگاه بسیج) توسط ماموران نیروی انتظامی در حسن آباد فشافویه بازداشت شد.

براساس این گزارش، علت بازداشت شهروند مذکور به اتهام (آتش زدن عمدی درب پایگاه بسیج محدوده حسن آباد فشافویه) عنوان شده است.

همچنین در این گزارش آمده است، متهم مذکور در کمتر از یک ساعت پس از بررسی های فنی لز طریق دوربین های مداربسته شناسایی و سپس بازداشت شد.

پرونده این شهروند، پس از تکمیل مراحل بازجوئی به دادسرا ارجاع شده است.

در این گزارش، به هویت متهم پرونده اشاره نشده است. 

منع دسترسی متهم به وکیل در مراحل بازجویی و بازپرسی، ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.