•                  
شنبه , ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
شنبه, اکتبر 31

بازداشت ۲ شهروند ساکن کرمانشاه و مهاباد توسط نیروهای امنیتی

0
166

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی کرمانشاه, فرشاد بیگی, شهروند اهل این شهرستان را بازداشت کردند.همچنین ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان مهاباد پس از بازداشت متین خوله, شهروند ساکن این شهرستان وی را به مکان نامعلوم منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز سه شنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۹, متین خوله, فرزند: ادریس, متولد: ۱۳۸۳, ساکن شهرستان مهاباد از توابع استان آذربایجان غربی توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. طی روزهای گذشته, فرشاد بیگی, شهروند ساکن کرمانشاه, توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

ماموران امنیتی در زمان بازداشت متین خوله با یورش به منزل شخصی وی آن مکان را تفتیش کرده و برخی اقلام شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه این شهروند را ضبط و پس از بازداشت وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

همچنین بازداشت فرشاد بیگی, شهروند ساکن کرمانشاه بدون ارائه حکم قضائی صورت گرفت و تا لحظه انتشار این خبر از وضعیت وی اطلاعی در دسترس نیست. 

فرشاد بیگی, پیش از این نیز در سال ۱۳۹۳, پس از احضار به یکی از ارگانهای امنیتی کرمانشاه در پی اعتراض به اجرای حکم اعدام ریحانه جباری, تحت بازجوئی و تهدید قرار گرفته بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافرشاد بیگیفرشادبیگیماموران اطلاعات سپاه پاسدارانمتین خولهنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننقض سرکوب احزابهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با یکی از احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب مخالف نظامهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب اپوزیسیونهمکاری در احزاب مخالف نظامورد احزاب کوردکردستان احزاب کوردیاقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاباحزاب متخاصماحزاب مخالف نظاماحزاب مسلحاحزاب مسلح مخالف نظاماحزاب مسلح کورداحزاب مسلح کرداحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کُرد مخالف نظاماحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب کردستاناحزاب اپوزیسیون کرداحزاب در کردستاناحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایراناحزاب ضد جمهوری اسلامیاداره اطلاعات سپاهارتباط با احزاب کوردارتباط با احزاب کوردیاستان کرمانشاهاطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسدارانبند ۲ الف سپاه پاسدارانبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشت متین خولهبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوییبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت وبیخبریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشتگاه نیروهای امنیتیبازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسپاهسپاه پاسدارانسرکوب احزابسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب احزاب کردسرکوب احزاب در ایرانسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظامسرکوب احزاب سیاسی در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان بازداشت شدهشهرستان مهابادعضویت در یکی از احزاب اپوزیسیونعضویت در احزاب مخالف نظامعضویت در احزاب کوردعضویت در احزاب کرد مخالف نظام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: