•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

بازداشت عادل احمدی و آزادی اکبر درویشی با تودیع وثیقه

0
56

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱ بهمن ماه ۱۴۰۱، عادل احمدی، توسط ماموران امنیتی در شهرستان کامیاران بازداشت شد. همچنین، اکبر درویشی، پس از اتمام بازجوئی ها با تودیع وثیقه از زندان مرکزی ایلام آزاد شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کردپا، روز پنجشنبه ۲۹ دی ماه ۱۴۰۱، عادل احمدی، ساکن شهرستان کامیاران از توابع استان کردستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

براساس این گزارش، از علت دقیق بازداشت و مکان نگهداری عادل احمدی اطلاعی حاصل نشده است.

در خبری دیگر، روز جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱، اکبر درویشی، اهل شهرستان دهلران از توابع استان ایلام، پس از طی مراحل بازجوئی و بازپرسی با تودیع وثیقه آزاد شد.

علیرغم آزادی اکبر درویشی با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اما از مصادیق حقوقی اتهامات تفهیم شده به وی اطلاعی در دست نیست.

لازم به اشاره است، اکبر درویشی، متولد؛ ۱۳۶۴،‌ در تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان دهلران، بازداشت شده بود. 

سرکوب آزادی بیان و اندیشه و پرونده سازی بر علیه شهروندان بر طبق سناریوسازی ارگانهای امنیتی و قضایی، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

عدم امکان دسترسی به وکیل مورد نظر متهم و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هاهمکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظامهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیهمکاری با احزاب کرد مخالف نظامورد احزاب کوردکوردکامیارانکردکردستان احزاب کوردیاکبر درویشیاکبردرویشیاحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کرداحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد نخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحضار و بازداشت شهرونداناحضاروبازداشت شهرونداناستان ایلامبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان معترضبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در مریوانبازداشت شهروندان کورد در کامیارانبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در دهلرانبازداشت شهروندان کرد در کامیارانبازداشت شهروندان کرد در ایراندهلراندهلران ایلامدهگلانسرکوب احزاب کردشهرستان کامیارانشهرستان کامیاران استان کردستانشهرستان دهلرانشهرستان دهلران استان ایلامعادل احمدیعضویت در احزاب کرد مخالف نظام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.