•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, دسامبر 7

انتقال آرام اسماعیلی به بازداشتگاه نیروهای امنیتی در سنندج

0
324

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، یک شهروند بازداشت شده در شهرستان دیواندره از توابع استان کردستان جهت تکمیل مراحل بازجوئی به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی سنندج منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر، آرام اسماعیلی – متولد: ۱۳۶۴ – متاهل و دارای ۱ فرزند – اهل روستای کلیه کبود از توابع شهرستان دیواندره از توابع استان کردستان، پس از طی بخشی از بازجوئی ها در بازداشتگاهی در شهرستان دیواندره جهت تکمیل مراحل تحقیق و بازجوئی به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی شهرستان سنندج منتقل شد. 

براساس این گزارش، شهروند مذکور از زمان بازداشت از حق ملاقات و دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم محروم بوده است. 

کماکان از دلایل بازداشت و اتهامات منتسب شده به آرام اسماعیلی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دسترس نیست. 

لازم به ذکر است، آرام اسماعیلی، در تاریخ ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی شهرستان دیواندره بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. 

سرکوب شهروندان و طرح اتهامات امنیتی بر علیه آنها ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و  ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایرانآرام اسماعیلیاداره اطلاعاتبازداشت آرام اسماعیلیبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر حقوق شهروندیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندیواندرهدیواندره کردستانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهر سنندجشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کوردایرانشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کردایرانشهروندان کرددر ایرانشهروندان ساکن دیواندرهشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهردیواندرهشهرسنندجشهرستان دیواندرهشهرستان دیواندره در استان کردستانشهرستان سنندج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.