•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

خودکشی مرد جوان ۳۷ ساله در استان ایلام

0
1066

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، یک مرد جوان با سن ۳۷ سال، ساکن توابع شهرستان ایلام در پی محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیت از حق نشاط در پی مصرف قرص برنج جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، روز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹، یک مرد ساکن سرابله از توابع استان ایلام، متولد: ۱۳۶۲ – در پی مصرف قرص برنج و اقدام به خودکشی جان باخت. 

این جوان لحظاتی پیش از خودکشی و مصرف قرص برنج با انتشار ویدئویی در فضای مجازی از تصمیم خود پرده برداشت و از خانواده و دوستان خود درخواست حلالیت کرده بود. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد. 

برچسب هافضای مجازیفضای مجازی در ایرانفعال فضای مجازیفعالان فضای مجازیقرص برنجمسعود قادی پاشامصرف قرص برنجنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زنانآمارخودکشی در ایراناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی نوجواناناقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی شهرونداناخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی با قرص برنجخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی در ایلامخودکشی در ایرانخودکشی در استان ایلامخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی شهروندان در ایرانسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: