•                  
شنبه , ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
یکشنبه, آوریل 18

خودکشی مرد جوان ۳۷ ساله در استان ایلام

0
293

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹، یک مرد جوان با سن ۳۷ سال، ساکن توابع شهرستان ایلام در پی محرومیت از حق امید به زندگی و محرومیت از حق نشاط در پی مصرف قرص برنج جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، روز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹، یک مرد ساکن سرابله از توابع استان ایلام، متولد: ۱۳۶۲ – در پی مصرف قرص برنج و اقدام به خودکشی جان باخت. 

این جوان لحظاتی پیش از خودکشی و مصرف قرص برنج با انتشار ویدئویی در فضای مجازی از تصمیم خود پرده برداشت و از خانواده و دوستان خود درخواست حلالیت کرده بود. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضا کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب این سند برای اجرا در پی مخالفت علی خامنه ای و اعلام وی با این جمله که « آقایان بدون اجازه ما سندی را امضا کردند » اجرای این سند معتبر بین المللی به طور کامل از دستور کار در ایران خارج و با آن به شدت مخالفت شد. 

برچسب هاحقوق بشرفضای مجازیحقوق بشر در ایرانخودکشی زندانیحقوق شهروندیخودکشینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرفضای مجازی در ایرانفعالان فضای مجازینقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانخودکشی زنان در ایرانآمار خودکشی زناننقض حقوق بشرد ر ایرانفعال فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیاقدام به خودکشیاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانخودکشی در ایرانمسعود قادی پاشاآمار خودکشی در ایرانخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایراناقدام به خودکشی شهروندانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی با قرص برنجمصرف قرص برنجقرص برنجاقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی در ایلامآمارخودکشی در ایراناقدام به خودکشی نوجوانانخودکشی در استان ایلام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: