•                  
یک شنبه , ۰۱ خرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, می 22

بازداشت ۲ شهروند در مریوان همزمان با احضار ۲ تن دیگر در سنندج و مریوان به اداره اطلاعات

0
682

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳ دی ماه۱۳۹۹، ماموران اداره اطلاعات در شهرستان سنندج و مریوان پس از احضار امیر رضایی و کارو علیداد، به آن ارگان امنیتی این فعالان مدنی را مورد بازجوئی قرار دادند. همچنین ۲ شهروند ساکن شهرستان مریوان توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل کُردپا، روز دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹، امیر رضایی – متولد: ۱۳۷۴ – اهل شهرستان سنندج و کارو علیداد – شهروندان ساکن شهرستان مریوان در پی احضار به اداره اطلاعات در این ۲ شهرستان مورد بازجوئی قرار گرفتند. همچنین روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹، جبار پرویزی، شهروند اهل مریوان و همچنین روز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۹، سلمان ادوایی – اهل روستای سلین از توابع سروآباد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

براساس این گزارش، پس از اتمام بازجوئی ها از امیر رضائی و کار علیداد که چندین ساعت به طول انجامید هر ۲ نفر این افراد با اخذ تعهد و تهدید از سوی بازجویان این ارگان امنیتی آزاد شدند. 

همچنین ماموران امنیتی پس از بازداشت جبار پرویزی، این شهروند را از شهرستان مریوان جهت طی مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل کردند. 

در خصوص سلمان ادوایی، دیگر شهروند بازداشت شده در شهرستان سروآباد لازم به ذکر است، تا لحظه تنظیم این گزارش، از مکان نگهداری و اتهامات وی اطلاعی در دسترس نیست. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری با ضرب و شتم و تهدید، نقض اسناد بین المللی حقوق بشر است. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هامریوانمریوان استان کردستاننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیکارو علیدادکارو علیداد فعال محیط زیستکاروعلیدادکردستانامیر رضاییامیر رضائیامیررضاییامیررضائیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحضاراحضار و محاکمهاحضار و بازجوییاحضار و بازجوئیاحضار و بازداشتاحضار کاروعلیداداحضار شهروندان به اداره اطلاعاتاحضارو بازجوییاحضارو بازجوئیاحضارومحاکمهاحضارواجرااحضاروبازپرسیاحضاروبازجوییاحضاروبازجویی از شهرونداناحضاروبازجوئیاحضاروبازداشتاحضاروبازداشت شهرونداناحضاریهاداره اطلاعاتاداره اطلاعات مریواناداره اطلاعات استان کردستاناداره اطلاعات سنندجاستان کردستاناطلاعات سپاه مریوانبازجوئیبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت کارو علیدادبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجتفهیم اتهام و بازجوئیدادگاه کیفری ۲ شهرستان مریواندادگاه کیفری شهرستان سنندجدادگاه انقلاب مریواندادگاه انقلاب شهرستان مریوانروستای نی شهرستان مریوانروستای سردوش شهرستان مریوانزندان مریوانزندان مرکزی مریوانزندان مرکزی در شهرستان سنندجزندان شهر مریوانسرکوب کارگرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان آذری زبان در جمهوری اسلامیشهر مریوانشهرمریوانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در مریوانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرداری مریوانشهرستان مریوانشهرستان مریوان استان کردستانشهرستان سنندجشعبه ۲ دادگاه انقلاب مریوان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: