•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

بازداشت پدر متهم به کودک آزاری در خرمشهر

0
601

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۸ دی ماه۱۳۹۹، ماموران انتظامی شهرستان خرمشهر در استان خوزستان مردی به اتهام کودک آزاری فرزندش بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۹، فاخر باوی، دادستان عمومی و انقلاب خرمشهر در استان خوزستان از بازداشت پدری که به خاطر ضرب و شتم کودک ۱۲ ساله منجر به شکستگی جمجمه آن کودک شده است خبرداد. 

ای مقام قضائی در تشریح این خبر گفت: “حکم جلب این پدر به خاطر آسیب متعدد به فرزند ۱۲ ساله‌اش که منجر به شکستگی جمجمه این کودک و بستری شدنش در بخش مراقبت‌های ویژه(آی.سی.یو) بیمارستان ولیعصر این شهر شد، صادر گردید.”

وی افزود: “این کودک آزار امروز دستگیر و در وقت کشیک با وثیقه به زندان معرفی، و برای تحقیقات به مرجع انتظامی سپرده شد.”

برخوردهای خشن و ضرب و جرح کودکان ناقض از اسناد بین المللی حقوق بشر و مفاد کنوانسیون حقوق کودک مصوب ۲۳ نوامبر ۱۹۸۹ میلادی است. 

در ماده ۵ از اعلامیه جهانی حقوق بشر بر ممنوعیت رفتاری که منجر به تنزل مقام انسانی افراد بشود تاکید شده است. همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ به صراحت بر این نکته تاکید دارد که هیچ فردی  را نمی‌توان مورد آزار و شكنجه‌ يا مجازاتها يا رفتاريهاي‌ ظالمانه‌ يا خلاف انسانی يا ترذيلي‌ قرار داد. مخصوصاً قرار دادن‌ یک‌ شخص‌ تحت‌ آزمايشهاي‌ پزشكي‌ يا علمی بدون رضايت‌ آزادانه او ممنوع‌ است‌.

برچسب هافاخر باویفعال حقوق کودکنقض حقوق کودکاننقض حقوق کودکان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانکنوانسیون حقوق کودککودککودک مجرمکودک آزاریکودک آزاری در ایرانکودکانکودکان متکدیکودکان متکدی در ایرانکودکان و فقر در ایرانکودکان کارکودکان کار در ایرانکودکان در ایرانازدواج کودکاناعدام کودکان در ایرانبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت کودک آزاربازداشت کودک آزار در خرمشهربازداشت کودک آزار در عجب شیربازداشت کودکان کار در ایرانبازداشت پدر کودک آزاربازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهحقوق کودکحقوق کودکانحقوق کودکان در ایرانحقوق شهروندی کودکان در ایرانخرمشهرخرمشهر استان خوزستاندادستان عمومی و انقلابدادستان عمومی و انقلاب خرمشهرشکنجهشکنجه در ایرانضرب و شتم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: