•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, دسامبر 7

بازداشت پدر متهم به کودک آزاری در خرمشهر

0
1249

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۸ دی ماه۱۳۹۹، ماموران انتظامی شهرستان خرمشهر در استان خوزستان مردی به اتهام کودک آزاری فرزندش بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۹، فاخر باوی، دادستان عمومی و انقلاب خرمشهر در استان خوزستان از بازداشت پدری که به خاطر ضرب و شتم کودک ۱۲ ساله منجر به شکستگی جمجمه آن کودک شده است خبرداد. 

ای مقام قضائی در تشریح این خبر گفت: “حکم جلب این پدر به خاطر آسیب متعدد به فرزند ۱۲ ساله‌اش که منجر به شکستگی جمجمه این کودک و بستری شدنش در بخش مراقبت‌های ویژه(آی.سی.یو) بیمارستان ولیعصر این شهر شد، صادر گردید.”

وی افزود: “این کودک آزار امروز دستگیر و در وقت کشیک با وثیقه به زندان معرفی، و برای تحقیقات به مرجع انتظامی سپرده شد.”

برخوردهای خشن و ضرب و جرح کودکان ناقض از اسناد بین المللی حقوق بشر و مفاد کنوانسیون حقوق کودک مصوب ۲۳ نوامبر ۱۹۸۹ میلادی است. 

در ماده ۵ از اعلامیه جهانی حقوق بشر بر ممنوعیت رفتاری که منجر به تنزل مقام انسانی افراد بشود تاکید شده است. همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ به صراحت بر این نکته تاکید دارد که هیچ فردی  را نمی‌توان مورد آزار و شكنجه‌ يا مجازاتها يا رفتاريهاي‌ ظالمانه‌ يا خلاف انسانی يا ترذيلي‌ قرار داد. مخصوصاً قرار دادن‌ یک‌ شخص‌ تحت‌ آزمايشهاي‌ پزشكي‌ يا علمی بدون رضايت‌ آزادانه او ممنوع‌ است‌.

برچسب هاشکنجهکنوانسیون حقوق کودککودکان و فقر در ایرانخرمشهرکودک مجرمخرمشهر استان خوزستانکودکان کار در ایرانکودکان در ایرانبازداشت و بلاتکلیفیکودکان کاربازداشت و بی خبریبازداشت کودک آزارکودککودک آزاریبازداشت شهروندانبازداشتگاهکودک آزاری در ایرانازدواج کودکانحقوق کودکبازداشت کودکان کار در ایرانکودکان متکدیحقوق شهروندی کودکان در ایرانبازداشت کودک آزار در عجب شیرکودکاننقض حقوق بشر در ایرانحقوق کودکان در ایرانبازداشت شهروندان در ایراننقض حقوق کودکانبازداشت کودک آزار در خرمشهرکودکان متکدی در ایراننقض حقوق بشردادستان عمومی و انقلابنقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیفاخر باویبازداشت و بیخبرینقض حقوق کودکان در ایرانشکنجه در ایرانحقوق کودکانبازداشت و بیخبری از شهرونداندادستان عمومی و انقلاب خرمشهربازداشتضرب و شتماعدام کودکان در ایرانفعال حقوق کودکنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانبازداشت پدر کودک آزار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.