•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

بازداشت نوجوان۱۵ ساله در شهرستان شوش توسط نیروهای امنیتی

0
1025

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۷ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان شوش، امیر دبات، نوجوان ۱۵ ساله ساکن این شهر را بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۹، امیر دبات « کعبی » – متولد: ۱۳۸۴ – اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش در استان خوزستان، توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان مامعلومی منتقل شد. 

کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق بشر در ایران گفت: “ماموران امنیتی در زمان بازداشت امیر دبات هچگونه دلیلی را بعنوان اتهام برای بازداشت این کودک ۱۵ ساله اعلام نکردند و در حال حاضر خانواده این کودک به شدت نگران فرزندشان هستند.”

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم و بازداشت خودسرانه بدون تفهیم اتهام ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننوجوانان در ایرانکنوانسیون حقوق کودککنوانسیون حقوق کودکانکودککودکانکودکان در ایرانامیر کعبیامیردباتاخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری امیر دباتبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت کودکان کار در ایرانبازداشت امیر کعبیبازداشت امیردباتبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق کودکحقوق کودکانحقوق کودکان در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانربازداشت و بیخبریسرکوب شهروندان عربسرکوب شهروندان عرب اهوازسرکوب شهروندان عرب اهوازیسرکوب شهروندان عرب خوزستانسرکوب شهروندان عرب در اهوازسرکوب شهروندان عرب در ایرانشهروندان عربشهروندان عرب اهوازشهروندان عرب اهوازیشهروندان عرب ایرانشهروندان عرب ایرانیشهروندان عرب خوزستانشهروندان عرب خوزستانیشهروندان عرب در ایرانشهروندان عرب در استان خوزستانشهروندان عرب در خوزستانشهروندان عرب زبانشهروندان عرب زبان در ایرانشهروندان عرب ساکن شهر اهوازشهرستان شوششهرستان شوش در خوزستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.