سه شنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, سپتامبر 27

بازداشت مدیر کانال تلگرامی در شهرستان گنبد توسط نیروهای امنیتی

0
1176

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، مدیر یک کانال تلگرامی ساکن شهرستان گنبد که در زمینه انتشار محتویات مدلینگ در فضای مجازی فعال بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا در استان گلستان از بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی در شهرستان گنبد به اتهام انتشار محتویات مرتبط با مدلینگ در فضای مجازی خبر داد. 

فرمانده پلیس فتا در استان گلستان ضمن اعلام این خبر در تشریح آن ادعا کرد: “در پی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی مشاهده شد که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مبتذل و محتوای غیر اخلاقی تحت عنوان مدلینگ می‌کرد که مورد شناسایی قرار گرفت و در شهرستان گنبد بازداشت شد.”

ادعای انتشار تصاویر مبتذل از غیر اخلاقی که ابراهیم پرسا در این گزارش به آن ادعا کرده تصاویر مرتبط با مدل لباس بوده که با توجه به نگاه رادیکال حکومت جمهوری اسلامی به مبحث آزادی در پوشش و لباس شهروندان بر زبان آوردن این واژه ها  بر زبان افرادی با تفکرات رادیکال مذهبی در ایران دور از ذهن نیست.

اعلام بر جرم بر علیه فعالان عرصه مدلینگ به دلیل فعالیتهای آنها مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافعال تلگرامیمدلینگ لباسسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانبازداشت فعال تلگرامیشهرستان گنبد کاووساداره اطلاعات گنبدکاووسگنبدکاوسحق آزادی پوششسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانبازداشت مدیران کانال تلگرامیاستان گلستانبازداشتگاه پلیس امنیتسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی عقیدهبازداشت و سرکوب آزادی بیانفعال رسانه ای در ایرانبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانکانال تلگرامیبازداشت شهروندانزندان گنبدفعالان تلگرامی در ایرانزندان گنبد کاووسپلیس فتا در استان گلستانپلیس فتا در ایرانفعال رسانه ایسرکوب آزادی قلم در ایرانمدیر کانال تلگرامیسرکوب آزادی بیان و عقیدهبازداشت و بیخبری از شهروندانشهرستان گنبدابراهیم پرسابازجوییگنبد کاووسمدلینگ در ایرانسرکوب آزادیکانال تلگرامی در ایرانبازداشت فعالان مدلینگسرهنگ ابراهیم پرسابازجوئیگنبدکاووسسرکوب آزادی بیانشبکه مدلینگسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهفعالان مدلینگفرمانده پلیس فتاپلیس فتامدلینگسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیشهرستان گنبدکاووسفعالان مدلینگ ایرانبازداشت مدیر تلگرامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: