•                  
شنبه , ۰۷ خرداد , ۱۴۰۱
یکشنبه, می 29

بازداشت مدیر کانال تلگرامی در شهرستان گنبد توسط نیروهای امنیتی

0
688

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، مدیر یک کانال تلگرامی ساکن شهرستان گنبد که در زمینه انتشار محتویات مدلینگ در فضای مجازی فعال بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز شنبه ۸ آذر ماه ۱۳۹۹، ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا در استان گلستان از بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی در شهرستان گنبد به اتهام انتشار محتویات مرتبط با مدلینگ در فضای مجازی خبر داد. 

فرمانده پلیس فتا در استان گلستان ضمن اعلام این خبر در تشریح آن ادعا کرد: “در پی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی مشاهده شد که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مبتذل و محتوای غیر اخلاقی تحت عنوان مدلینگ می‌کرد که مورد شناسایی قرار گرفت و در شهرستان گنبد بازداشت شد.”

ادعای انتشار تصاویر مبتذل از غیر اخلاقی که ابراهیم پرسا در این گزارش به آن ادعا کرده تصاویر مرتبط با مدل لباس بوده که با توجه به نگاه رادیکال حکومت جمهوری اسلامی به مبحث آزادی در پوشش و لباس شهروندان بر زبان آوردن این واژه ها  بر زبان افرادی با تفکرات رادیکال مذهبی در ایران دور از ذهن نیست.

اعلام بر جرم بر علیه فعالان عرصه مدلینگ به دلیل فعالیتهای آنها مصداق سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید میکند است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافرمانده پلیس فتافعال تلگرامیفعال رسانه ایفعال رسانه ای در ایرانفعالان مدلینگفعالان مدلینگ ایرانفعالان تلگرامی در ایرانمدلینگمدلینگ لباسمدلینگ در ایرانمدیر کانال تلگرامیکانال تلگرامیکانال تلگرامی در ایرانگنبد کاووسگنبدکاووسگنبدکاوسپلیس فتاپلیس فتا در ایرانپلیس فتا در استان گلستانابراهیم پرسااداره اطلاعات گنبدکاووساستان گلستانبازجوییبازجوئیبازداشت فعال تلگرامیبازداشت فعالان مدلینگبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانبازداشت مدیر تلگرامیبازداشت مدیران کانال تلگرامیبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندانبازداشتگاه پلیس امنیتحق آزادی پوششزندان گنبدزندان گنبد کاووسسرهنگ ابراهیم پرساسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانشهرستان گنبدشهرستان گنبد کاووسشهرستان گنبدکاووسشبکه مدلینگ

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: