•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, دسامبر 7

بلاتکلیفی آنیسا جعفری مهر در بازداشتگاه نیروهای امنیتی اسلام آبادغرب

0
1202

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۹، علیرغم گذشت بیش از ۱ هفته از بازداشت آنیسا جعفری مهر، فعال فرهنگی اسلام آباد غرب از مکان نگهداری وی اطلاعی در دسترس نیست. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۹، آنیسا جعفری مهر، فعال فرهنگی بازداشت شده در شهرستان اسلام آباد غرب، در وضعیت بلاتکلیف و در محرومیت از حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق شهروندی یک متهم در بازداشت نیروهای امنیتی این شهرستان بسر می برد. 

براساس این گزارش، این فعال فرهنگی، از زمان بازداشت توسط نیروهای امنیتی در شهرستان اسلام آباد غرب « شادآباد » و انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان کماکان بصورت بلاتکلیف در بازداشت محبوس و از حقوق قانونی خود محروم مانده و فقط ۲ بار توانسته با خانواده خود در حد ۱ دقیقه در هر مرتبه با خانواده خود صحبت کند. 

لازم به ذکر است، در تاریخ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، آنیسا جعفری مهر، در پی یروش ماموران امنیتی به منزل پدری وی در محله شاد آباد از توابع شهرستان اسلام آباد غرب بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود و خانواده وی چندین روز از مکان و وضعیت فرزندشان بی خبر بودند. 

آنیسا جعفری مهر، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در رشته زبان شناسی در دانشگاه آزاد واحد کردستان است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافعال فرهنگیفعال حقوق بشرنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانآنیساجعفری مهرآنیشا جعفری مهرآنیشاجعفری مهرانیسا جعفری مهرانیساجعفری مهراحضار و بازداشتاسلام آباداسلام آباد غرباسلام آبادغرببازجوییبازجویی در اداره اطلاعاتبازجوئیبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت آنیشاجعفری مهربازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهتفهیم اتهام و بازجوئیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیدادستان اسلام آباد غرب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.