•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, نوامبر 27

انتقال ۲ شهروند پس از اتمام بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه

0
508

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، دو تن از شهروندان بازداشت شده توسط ماموران امنیتی و محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، بهزاد طلائی – متولد: ۱۳۷۲ – اهل روستای انبی از توابع منطقه ترگور و سیاوش جوان – متولد: ۱۳۷۳ – اهل کشتارگاه ارومیه، محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند. 

یک منبع مطلع در گفتگو با کُردپا ضمن اعلام این خبر گفت: “امروز دوشنبه بیست و هشتم مهرماه این دو شهروند کُرد از بند مشاوره زندان ارومیه به بند زندانیان سیاسی این زندان انتقال یافتند. برای آزادی موقت این دو شهروند قرار وثیقه سنگین درخواست شده است.” 

لازم به ذکر است، بهزاد طلایی، در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹ و سیاوش جوان هم در تاریخ ۸ مهر ماه سالجاری، توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شده بودند. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هاکردستانبازداشت شهروندان کردسرکوب شهروندان کورد در ایرانربازداشت و بیخبریسرکوب شهروندان کورداحزاب کورد مخالفاحزاب سیاسی کرد مخالف نظامشهروندان کورد در جمهوری اسلامیمنطقه ترگوربازداشت و بیخبریاحزاب کورد در ایراناحزاب کردیاحزاب کرد مسلحسرکوب شهروندان کردبازداشت شهروندان کورد در ایرانشهروندان کرد ایرانبازجویی در اداره اطلاعاتمنطقه ترگور ارومیهارومیهاحزاب کوردسرکوب شهروندان کورد ایراناحزاب کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب کرد سیاسی در ایرانشهروندان کورد زندانی سیاسیبهزادطلائیبازجوئیبازداشتگاهاحزاب کوردی در ایرانبازداشت و بی خبریاحزاب کردمخالف نظاماحزاب کرد مخالفبازجویی از شهروندان در ایرانشهروندان کرد زندانی سیاسیبهزاد طلائیبازداشتشهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانشهروندان کردنقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب کورد مخالف نظامبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی از شهروندانبهزاد طلاییبازجوییشهروندان کورداحزاب کوردیهمکاری با احزاب کوردیاحزاب سیاسی کردزندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیهبازداشت و بیخبری از شهروندانزندان مرکزی سنندج در کردستانسیاوش جوانزندان مرکزی ارومیهبازداشت و بلاتکلیفیاحزاب کردشهروندان کورد ایرانبند جوانان زندان مرکزی ارومیهبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کوردستانبازداشت شهروندان کورداحزاب کرد ایرانبازداشت شهروندانشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناحزاب کورد سیاسیبند ۱۲ زندان مرکزی ارومیهبازجوئی در بازداشتگاهشهروندان کرد در جمهوری اسلامیبازداشت و بی خبری از شهروندان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.