•                  
چهارشنبه , ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, دسامبر 2

انتقال ۲ شهروند پس از اتمام بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه

0
76

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹، دو تن از شهروندان بازداشت شده توسط ماموران امنیتی و محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، بهزاد طلائی – متولد: ۱۳۷۲ – اهل روستای انبی از توابع منطقه ترگور و سیاوش جوان – متولد: ۱۳۷۳ – اهل کشتارگاه ارومیه، محبوس در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند. 

یک منبع مطلع در گفتگو با کُردپا ضمن اعلام این خبر گفت: “امروز دوشنبه بیست و هشتم مهرماه این دو شهروند کُرد از بند مشاوره زندان ارومیه به بند زندانیان سیاسی این زندان انتقال یافتند. برای آزادی موقت این دو شهروند قرار وثیقه سنگین درخواست شده است.” 

لازم به ذکر است، بهزاد طلایی، در تاریخ ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹ و سیاوش جوان هم در تاریخ ۸ مهر ماه سالجاری، توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شده بودند. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هامنطقه ترگورمنطقه ترگور ارومیهنقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظامارومیهبند ۱۲ زندان مرکزی ارومیهبند جوانان زندان مرکزی ارومیهبهزاد طلاییبهزاد طلائیبهزادطلائیبازجوییبازجویی از شهروندان در ایرانبازجویی در اداره اطلاعاتبازجوئیبازجوئی از شهروندانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بنددوالفبازجوئی در بازداشتگاهبازداست بهزاد همایونیبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بی خبری از شهروندانبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهربازداشت و بیخبریزندان مرکزی ارومیهزندان مرکزی سنندج در کردستانزندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیهسیاوش جوانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: