•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

انتقال مختار ابراهیمی به زندان مرکزی ارومیه

0
380

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، ماموران اداره اطلاعات شهرستان ارومیه پس از اتمام بازجوئی ها مختار ابراهیمی را به زندان مرکزی این شهر منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، مختار ابراهیمی، فعال مذهبی اهل سنت، ساکن شهرستان مهاباد، پس از اتمام بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به بند تلاش در زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

اتهام تفهیم شده به این شهروند اهل سنت عضویت در گروه‌های سلفی عنوان شده اما از مصداق حقوقی این اتهام اطلاعی در دسترس نیست. 

این شهروند اهل سنت، در تاریخ ۱ مهر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی با نیابت قضائی در شهرستان مهاباد بازداشت و جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

سرکوب شهروندان اهل سنت در ایران و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

اعمال محرومیت بر شهروندان اهل سنت ناقض ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هامختار ابراهیمیمختارابراهیمینقض حقوق پیروان اهل سنت در ایراننقض حقوق شهروندی پیروان اهل سنت در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراننیابت قضائییازداشت شهروندان سنی مذهبپیروان اهل سنتپیروان اهل سنت ایرانپیروان اهل سنت در ایرانپیروان اهل سنت در جمهوری اسلامیاهل سنتاهل سنت کردستاناهل سنت ایراناهل سنت تهراناهل سنت در ایراناحضار و بازجوئی شهروندان اهل سنت در ایراناداره اطلاعات ارومیهبازجوییبازجویی در اداره اطلاعاتبازجوئیبازجوئی از شهروندانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشتبازداشت مختار ابراهیمیبازداشت مختارابراهیمیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان سنی مذهب در شهر اهوازبازداشتگاهبازداشتگاه اداره اطلاعاتحقوق شهروندی اهل سنت در ایرانربازداشت و بیخبریسرکوب پیروان اهل سنتسرکوب پیروان اهل سنت ایرانسرکوب پیروان اهل سنت در ایرانسرکوب اهل سنت در ایرانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان اهل سنتسرکوب شهروندان اهل سنت در ایرانسرکوب شهروندان سنی مذهبسرکوب شهروندان سنی مذهب در ایرانسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کوردایرانشهروندان کردشهروندان کرد اهل سنتشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهروندان کردآباد یزدشهروندان کردآباد در یزدشهروندان کردایرانشهروندان کرددر ایرانشهروندان اهل سنت در ایرانشهروندان سنی مذهبشهروندان سنی مذهب کردستانشهروندان سنی مذهب در مهابادشهروندان سنی مذهب در ایرانشهروندان سنی مذهب در ارومیهشهروندان سنی مذهب در جمهوری اسلامیشهروندان سنی مذهب در سیستان و بلوچستانشهروندان شهروندان کرد در ایرانشهرستان مهابادشهرستان ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: