•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

اندیشه صدری به زندان مرکزی سنندج منتقل شد

0
344

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، اندیشه صدری، شهروند اهل سنندج و بازداشت شده در تهران به بند کانون اصلاح و تربیت در زندان مرکزی سنندج منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، اندیشه صدری، فارغ التحصیل رشته هنر، اهل سنندج و ساکن تهران پس از اتمام بازجوئی در این شهر برای طی مراحل قضائی پرونده به بند زنان کانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی سنندج منتقل شد. 

یک منبع مطلع به شبکه حقوق بشر کردستان گفت: “اندیشه صدری پس از اتمام مراحل بازجوئی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین برای سپری کردن ادامه مراحل بازجوئی پرونده قضائی خود بدون اطلاع قبلی به کانون اصلاح و تربیت در زندان مرکزی سنندج منتقل شد. احتمال تداوم بازجوئی ها از اندیشه صدری توسط اداره اطلاعات سنندج دور از ذهن نیست.”

اندیشه صدری، در تاریخ ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۹، در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین منتقل شده بود.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشر در ایرانکانون اصلاح و تربیتکانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی سنندجانتقال فرد بازداشت شدهاندیشه صدریبند 209بند 209 زندان اوینبند ۲۰۹بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانبند ۲۰۹ اوینبند ۲۰۹ بازجوییبند ۲۰۹ بازجوئیبند ۲۰۹ زندان اوینبند امنیتی ۲۰۹بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند زنان زندان مرکزی سنندجبند209بند209 وزارت اطلاعاتبند۲۰۹بند۲۰۹ وزارت اطلاعاتبند۲۰۹ وزارت اطلاعات در ایرانبند۲۰۹ زندان اوینبازجویی در بند ۲۰۹بازجوئی در بند ۲۰۹بازجوئی در بند۲۰۹بازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت اندیشه صدریبازداشت شهروندانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیزندان مرکزی سنندجزندان مرکزی سنندج در کردستانزندان مرکزی سنندج سلول انفرادیسلول انفرادی بند ۲۰۹سلول انفرادی بند امنیتی ۲۰۹سلول انفرادی بند۲۰۹ زندان اوینسلول انفرادی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتسلول انفرادی در زندان مرکزی سنندجسلول انفرادی زندان مرکزی سنندج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: