دوشنبه , ۰۷ فروردین , ۱۴۰۲
دوشنبه, مارس 27

بازداشت شهروندان در دیواندره و مریوان توسط نیروهای امنیتی

0
427

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی در شهرهای مریوان و دیواندره، دو تن از شهروندان ساکن این شهرها را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز چهارشنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۹، ایوب رضا آقایی، اهل شهرستان دیواندره در استان کردستان، توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت شد. همچنین روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، محسن اداک، از اهالی روستای سلین از توابع هورمان در شهرستان مریوان، توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش، ماموران امنیتی پس از بازداشت، این ۲ شهروند را به مکان نامعلومی منتقل کردند و از اتهامات منتسبه و دلایل این بازداشت ها تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

در اکثر مواقع بازداشتهای از این دست در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

اعتراف گیری اجباری با ضرب و شتم و تهدید از جمله مصادیق بارز شکنجه و ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، است. 

برچسب هامحسن آداکمحسن اداکنقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکوردستانکردستاناهل سنت کوردستانایوب رضا آقاییایوب رضاآقاییایوب رضاآقائیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماستان کوردستاناستان کردستانبازداشتبازداشت محسن آداکبازداشت محسن اداکبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بیخبری از عطا فتاحیبازداشت و بیخبری رحمان رحیم پوربازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت ایوب رضا آقاییبازداشت ایوب رضا آقائیبازداشت ایوب رضاآقاییبازداشت ایوب رضاآقائیبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرستان مریوانشهرستان مریوان استان کردستانشهرستان دیواندرهشهرستان دیواندره در استان کردستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.