•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

بازداشت شهروند ساکن مریوان برای سپری کردن دوران حبس تعزیری

0
78

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۹، پشتیوان افسر، شهروند ساکن توابع شهرستان مریوان ، برای سپری کردن دوران حبس تعزیری خود بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، پشتیوان افسر، اهل روستای نی از توابع شهرستان مریوان با توجه به ابلاغیه دریافتی پس از حضور در شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب مریوان، بازداشت و برای سپری کردن دوران حبس تعزیری ۵ ساله خود به بند قرنطینه زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

 این شهروند ساکن توابع شهرستان مریوان، در تاریخ  ۲۳ دی ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲ دادگاه مریوان از بابت اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد مخالف نظام, به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از اعلام اعتراض و ارجاع پرونده به شعبه دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، به ۵ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

پشتیوان افسر, در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان مریوان بازداشت شد و پس از طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه در تاریخ ۲۳ آذر ماه همان سال، با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

 عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم نقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است. 

برخورداری افراد از حق روند عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر، بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستانپشتیوان افسراجرای حکم حبساجرای حکم حبس تعزیریاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماستان کردستانبند قرنطینهبند قرنطینه زندان مرکزی سنندجبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت پشتیوان افسربازداشت جهت اجرای حکم حبس تعزیریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان اهل تسنن در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهدادگاه انقلابدادگاه انقلاب مریواندادگاه انقلاب تهراندادگاه انقلاب سنندجدادگاه انقلاب شهرستان مریواندادگاه انقلاب صدور حکم حبسسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرستان مریوانشهرستان مریوان استان کردستانشعبه ۲ دادگاه انقلاب مریوان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: